Joachim Gauck navštívil Lidice

Joachim Gauck navštívil Lidice
Gauck je prvním německým prezidentem, který přijel Lidice osobně navštívit.
Věnce připravené k položení hlídá Hradní stráž.
Gauck letos v červnu poslal prezidentu Václavu Klausovi dopis, v němž útok na Lidice v době heydrichiády označil za teroristický čin.
Joachim Gauck se přivítal s těmi, kdo lidickou tragédii přežili.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
10. 10. 2012 20:25

Lidice - Německý prezident Joachim Gauck položil květiny k hrobu lidických mužů i k pomníku dětských obětí. Obec vypálenou nacisty navštívil jako první německý prezident v historii.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy