Zeman sobě: Prezident si jmenoval svou vládu

Zeman sobě: Prezident si jmenoval svou vládu
Například jmenovat vládu, kterou nikdo nevolil. A která zcela jistě nenajde podporu ve sněmovně.
Dobře to Jiří Rusnok udělal, pochválil ho Zeman. Prý jde o jednoho z mála lidí, kteří v tomhle státě umí držet slovo.
"V České republice je jen málo politiků, kteří dodržují své slovo, a o to víc si toho vážím," řekl Zeman Rusnokovi, který slíbil složit kabinet během 14 dnů. Složil.
My bychom k dodržování slova Jiřím Rusnokem měli malý citát. Z února 2012. Tehdy Jiří Rusnok na webu Patria.cz odpovídal na otázku, zda mají zemi řídit místo politiků odborníci. "Zní to atraktivně a logicky, ale bohužel to by byl konec demokracie. Ta je sice drahá, pomalá a někdy neefektivní, ale nakonec je to to nejlepší, co pro správu věcí veřejných lidstvo vymyslelo," řekl Rusnok .
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
10. 7. 2013 13:19

Praha - Prezident Miloš Zeman dopoledne na Pražském hradě jmenoval novou vládu. Voličům se nezodpovídá, protože její členy nikdo nevolil. Se sněmovnou také nemá nic společného, protože nevznikla na půdorysu žádné z parlamentních stran.

Ale je tu. Tak se prosím seznamte, vládnout nám může klidně velmi dlouho.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy