reklama
 
 

Drahoš obměňuje tým. Mluvčí Pastorčáková je nachlazená, na nemocenské zůstane nejspíš do voleb

4. 12. 2017 15:04
Za prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše budou mluvit noví lidé. Bývalou redaktorku České televize Lenku Pastorčákovou, která se pohybovala v blízkosti Drahoše poslední měsíce, střídá rovněž exredaktorka ČT Kateřina Procházková a Petr Studenovský. Oficiálním důvodem odchodu Pastorčákové je nemocenská.

Praha - Od letošního května patřila Lenka Pastorčáková k nejbližším spolupracovníkům prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Odešla z České televize a nastoupila jako jeho tisková mluvčí, která jej navíc doprovázela na mnoha cestách za voliči. Drahošův tým nyní oznámil, že mluvčí odchází na nemocenskou.

"Je nějaká nachlazená, spadlo jí to na průdušky, věříme, že se ještě v průběhu kampaně vrátí," uvedla Kateřina Procházková, která nastoupila v září jako posila do mediálního týmu bývalého předsedy Akademie věd ČR. Více nechtěla důvody náhlého odchodu Pastorčákové komentovat, jen dodala, že za Drahoše bude v médiích vystupovat také další člen jeho týmu Petr Studenovský.

Samotná Pastorčáková potvrdila, že odchází na nemocenskou, ovšem z jejích slov je patrné, že už se do kampaně zřejmě nevrátí. "Odcházím na nemocenskou, která bude zřejmě trvat až do voleb. To je to nejlepší, co můžu udělat," sdělila Aktuálně.cz Pastorčáková a víc se nechtěla ke kampani vyjadřovat. "Už je třeba se obracet na Kateřinu Procházkovou," dodala.

Jiří Drahoš si v minulosti výběr Pastorčákové pochvaloval, kdokoliv z médií jej chtěl dosud kontaktovat, obracel se právě na ni. A ona byla vždy na telefonu. "Má dlouholeté zkušenosti z médií, vybral jsem si ji pro povahové vlastnosti, zejména pracovitost, energičnost a proaktivní řešení problémů," pochvaloval si ji.

Drahoš patří podle průzkumů vedle prezidenta Miloše Zemana k největším favoritům voleb. Velkou polemiku vyvolal shodou náhod v pátek, kdy se setkal s premiérem Bohuslavem Sobotkou a vyslovil podezření, že dezinformační kampaň ze strany Ruska by mohla ovlivnit výsledek prezidentských voleb.

autor: Radek Bartoníček | 4. 12. 2017 15:04

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama