Drahoš obměňuje tým. Mluvčí Pastorčáková je nachlazená, na nemocenské zůstane nejspíš do voleb

Radek Bartoníček Radek Bartoníček
4. 12. 2017 15:04
Za prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše budou mluvit noví lidé. Bývalou redaktorku České televize Lenku Pastorčákovou, která se pohybovala v blízkosti Drahoše poslední měsíce, střídá rovněž exredaktorka ČT Kateřina Procházková a Petr Studenovský. Oficiálním důvodem odchodu Pastorčákové je nemocenská.
Jiří Drahoš s mluvčí Lenkou Pastorčákovou letos v září.
Jiří Drahoš s mluvčí Lenkou Pastorčákovou letos v září. | Foto: Profimedia.cz

Praha - Od letošního května patřila Lenka Pastorčáková k nejbližším spolupracovníkům prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Odešla z České televize a nastoupila jako jeho tisková mluvčí, která jej navíc doprovázela na mnoha cestách za voliči. Drahošův tým nyní oznámil, že mluvčí odchází na nemocenskou.

"Je nějaká nachlazená, spadlo jí to na průdušky, věříme, že se ještě v průběhu kampaně vrátí," uvedla Kateřina Procházková, která nastoupila v září jako posila do mediálního týmu bývalého předsedy Akademie věd ČR. Více nechtěla důvody náhlého odchodu Pastorčákové komentovat, jen dodala, že za Drahoše bude v médiích vystupovat také další člen jeho týmu Petr Studenovský.

Samotná Pastorčáková potvrdila, že odchází na nemocenskou, ovšem z jejích slov je patrné, že už se do kampaně zřejmě nevrátí. "Odcházím na nemocenskou, která bude zřejmě trvat až do voleb. To je to nejlepší, co můžu udělat," sdělila Aktuálně.cz Pastorčáková a víc se nechtěla ke kampani vyjadřovat. "Už je třeba se obracet na Kateřinu Procházkovou," dodala.

Jiří Drahoš si v minulosti výběr Pastorčákové pochvaloval, kdokoliv z médií jej chtěl dosud kontaktovat, obracel se právě na ni. A ona byla vždy na telefonu. "Má dlouholeté zkušenosti z médií, vybral jsem si ji pro povahové vlastnosti, zejména pracovitost, energičnost a proaktivní řešení problémů," pochvaloval si ji.

Drahoš patří podle průzkumů vedle prezidenta Miloše Zemana k největším favoritům voleb. Velkou polemiku vyvolal shodou náhod v pátek, kdy se setkal s premiérem Bohuslavem Sobotkou a vyslovil podezření, že dezinformační kampaň ze strany Ruska by mohla ovlivnit výsledek prezidentských voleb.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy