Jičín spustí ve středu znovu farmářské trhy. Kvůli bezpečnosti pro ně zvětší prostor

ČTK ČTK
19. 4. 2020 15:39
V sedmnáctitisícovém Jičíně začnou příští týden opět tradiční trhy, které patří k nejnavštěvovanějším v Královéhradeckém kraji. Prodejci i nakupující budou muset kvůli epidemii koronaviru dodržet řadu mimořádných opatření. 
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: iStock

Aby byly mezi stánky dodrženy nejméně dvoumetrové rozestupy, zaberou trhovci kromě Husovy ulice a Valdštejnova náměstí i další dvě náměstí v historickém centru města. "Využité budou i prostory Žižkova náměstí a náměstí Svobody, kterému se říká Ryneček," řekl Jireš.

Na středečních a pátečních trzích se v Jičíně prodává zemědělský sortiment. Každou sobotu se tam pak konají vyhlášené farmářské trhy, které doplňují i prodejci dalšího zboží všeho druhu. Lidé na trzích nadále budou muset chodit v rouškách a zachovávat rozestupy. "Trhovci si zajistí dezinfekci a ochranné pomůcky včetně rukavic," řekl Jireš. Dohled nad dodržováním pravidel a pomoc při pořádání trhů zajistí městská policie.

Vláda postupně režim v zemi uvolňuje. Obchody, provozovny služeb, restaurace nebo památky se mají otevírat a kulturní a sportovní akce obnovovat v pěti etapách od 20. dubna do 8. června. Od pondělí 20. dubna se mohou otevřít provozovny řemeslníků, farmářské trhy, autobazary či autosalóny. Otevřít budou moci také psí salóny.

 

Právě se děje

Další zprávy