Jestli nevyjde ani Vysočina, v politice končím. Nechtěný poslanec Pilný chce být lídr ANO v Jihlavě

Jiří Pšenička
5. 5. 2017 19:15
Poslanec Ivan Pilný (ANO) se v pátek pokusí protlačit do čela kandidátky na Vysočině. "Vypadá to určitě nadějněji než v Hradci, ale nechci předbíhat," věří poslanec, který se v minulém týdnu neúspěšně ucházel o post lídra kandidátky v Královéhradeckém kraji. Tvrdí, že jde z jeho strany o poslední pokus, jak se udržet v parlamentu. Pokud nevyjde ani Vysočina, z politiky odchází a chce se věnovat byznysu a přednáškové činnosti.
Ivan Pilný
Ivan Pilný | Foto: DVTV

Praha/Jihlava - Poslanec a šéf sněmovního hospodářského výboru Ivan Pilný (ANO) je v pátek připraven učinit poslední pokus, jak se udržet ve vysoké politice. Poté, co jej nedávno odmítli jako volebního lídra kolegové z Královéhradeckého kraje, se chystá nabídnout své služby i členům ANO z Kraje Vysočina. Ti budou svého lídra vybírat na regionálním sněmu 12. května.

"Dnes mám shodou okolností cestu do Jihlavy, měli bychom se tam s krajským vedením potkat a při večeři se o celé věci pobavit," uvedl pro Aktuálně.cz Pilný. Dodává, že má podporu celého předsednictva hnutí ANO, včetně předsedy Babiše, aby na Vysočině kandidátku vedl.

"Vypadá to určitě nadějněji než v Hradci, ale nechci předbíhat," dodává poslanec, který v minulosti vedl českou pobočku Microsoftu. Podle něj jde z jeho strany každopádně o poslední pokus, jak se udržet ve sněmovně. Pokud ani Vysočina nevyjde, z politiky odchází a chce se věnovat byznysu a přednáškové činnosti.

"Určitě se již v žádném dalším kraji o místo na kandidátce ucházet nebudu, nemám to zapotřebí," říká. V Královéhradeckém kraji nechtěli Pilného za lídra i kvůli tomu, že zaměstnává jako poradce a asistenta Karla Muzikáře staršího, blízkého přítele exministra Václava Klause.  

 

Právě se děje

před 21 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy