Jestli nevyjde ani Vysočina, v politice končím. Nechtěný poslanec Pilný chce být lídr ANO v Jihlavě

Jiří Pšenička
5. 5. 2017 19:15
Poslanec Ivan Pilný (ANO) se v pátek pokusí protlačit do čela kandidátky na Vysočině. "Vypadá to určitě nadějněji než v Hradci, ale nechci předbíhat," věří poslanec, který se v minulém týdnu neúspěšně ucházel o post lídra kandidátky v Královéhradeckém kraji. Tvrdí, že jde z jeho strany o poslední pokus, jak se udržet v parlamentu. Pokud nevyjde ani Vysočina, z politiky odchází a chce se věnovat byznysu a přednáškové činnosti.
Ivan Pilný
Ivan Pilný | Foto: DVTV

Praha/Jihlava - Poslanec a šéf sněmovního hospodářského výboru Ivan Pilný (ANO) je v pátek připraven učinit poslední pokus, jak se udržet ve vysoké politice. Poté, co jej nedávno odmítli jako volebního lídra kolegové z Královéhradeckého kraje, se chystá nabídnout své služby i členům ANO z Kraje Vysočina. Ti budou svého lídra vybírat na regionálním sněmu 12. května.

"Dnes mám shodou okolností cestu do Jihlavy, měli bychom se tam s krajským vedením potkat a při večeři se o celé věci pobavit," uvedl pro Aktuálně.cz Pilný. Dodává, že má podporu celého předsednictva hnutí ANO, včetně předsedy Babiše, aby na Vysočině kandidátku vedl.

"Vypadá to určitě nadějněji než v Hradci, ale nechci předbíhat," dodává poslanec, který v minulosti vedl českou pobočku Microsoftu. Podle něj jde z jeho strany každopádně o poslední pokus, jak se udržet ve sněmovně. Pokud ani Vysočina nevyjde, z politiky odchází a chce se věnovat byznysu a přednáškové činnosti.

"Určitě se již v žádném dalším kraji o místo na kandidátce ucházet nebudu, nemám to zapotřebí," říká. V Královéhradeckém kraji nechtěli Pilného za lídra i kvůli tomu, že zaměstnává jako poradce a asistenta Karla Muzikáře staršího, blízkého přítele exministra Václava Klause.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy