Jermanová uspěla ve Středočeském kraji, jednat o koalici chce hned. Upřednostním pravici, říká

Martin Biben Martin Ťopek Martin Biben, Martin Ťopek
8. 10. 2016 17:12
Jasným vítězem krajských voleb ve Středočeském kraji se stalo ANO v čele s místopředsedkyní strany i Poslanecké sněmovny Jaroslavou Jermanovou, která se nejspíš stane novou hejtmankou. První žena hnutí po vyhlášení výsledků vysílala úsměvy na všechny strany. Jednání o nové krajské koalici podle ní začne velmi brzy a počítá zejména s pravicovými stranami. "Jsem pravicově založená, a budu proto preferovat spíše pravicovou koalici. Jednat ale budu se všemi," řekla.
Jaroslava Jermanová
Jaroslava Jermanová | Foto: ČTK

Koalici s ČSSD nezvažujete?

Lidé, co spolupracovali s Rathem, jsou stále na kandidátce strany. Ani způsob vedení kraje se po Rathově odchodu příliš nezměnil. My jsme předem avizovali, že nebudeme vést negativní kampaň, byla to však ČSSD, kdo toto porušil a obeslala kraj lživými letáky, využívala dokonce své starosty, aby je vylepovali. Obvinili mě, že jsem iniciovala privatizace krajských nemocnic. Nechci se k tomu vracet, ale byla to lživá kampaň. I tak, pokud se stanu hejtmankou, budu mluvit s každým, kdo získal od voličů podporu alespoň pět procent.

Koalice s ČSSD je tedy jen hypotetická?

Netlačte mě do takových vyjádření, budu jednat s každým, je to slušnost. Vše se bude odvíjet podle pořadí, jak strany ve volbách dopadly.

Top 09 a ODS pro koalici připadají v úvahu?

Ano, jsem člověk více pravicově smýšlející, na tom se nic nemění. Budu upřednostňovat ty více vpravo.

Je tedy možné, že byste upřednostnila TOP 09 a ODS před ČSSD?

Nechci to takhle přesně říct. Nechte to na jednání.

Jednání začnou zítra?

Už dneska.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy