reklama
 
 

Jermanová je zpět z mateřské. Středočeská hejtmanka se do práce vrací po šestinedělí

29. 4. 2019 11:05
Středočeská hejtmanka a místopředsedkyně hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová, které se v polovině března narodila dcera, ve čtvrtek ukončila mateřskou dovolenou. Vysvětlila tím, proč sedí v čele zasedacího sálu a schůzi řídí.

Hejtmanka už dříve avizovala, že se vrátí do práce po šestinedělí, o potomka se má starat její muž. Pokorná Jermanová už má dospělého syna z předchozího vztahu, také její manžel má syna. Středočeský kraj vedou ANO a ČSSD s podporou komunistů. Statutárním zástupcem hejtmanky je náměstek pro životní prostředí a zemědělství, bývalý hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Dostavba “dé trojky” je pro nás Středočechy velkou prioritou. I proto jsem iniciovala memorandum našeho kraje spolu s krajem Jihočeským, Ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic, aby byla tato stavba hotová co nejdříve. Každý, kdo tudy jezdí dobře ví, jak nám dálnice uleví. Proto jsem minulý týden jela velmi ráda do Českých Budějovic na slavnostní zahájení stavby dalšího úseku dálnice D3, kam mě pozvala společně s Emičkou Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. Za náš kraj mohu říci, že všechny stavby připravované KSÚS SK doznaly výrazný posun v investorské přípravě. Ať už jsou to stavby, jako je první etapa obchvatu Jesenice, Severního obchvatu Jílového u Prahy, druhé etapy Vestecké spojky, mimoúrovňové křižovatky u exitu 4 na D1, či stavby, které bude hradit kraj. Zároveň v souvislosti s dostavbou dálnice D3 zajistíme zpracování projektové dokumentace na vybudování vodárenského systému/přivaděče v koridoru dálnice D3, který zajistí připojení obcí v okolí stavby budoucího úseku D3 na skupinové vodovody vedoucí ze Želivky.

Zveřejnil(a) Jaroslava Pokorná Jermanová dne 26. April 2019

Jméno středočeské hejtmanky se v médiích začalo objevovat zejména poté, co web Seznam Zprávy upozornil na problematické smlouvy, které vznikly na hejtmanství. Z anonymizovaného dokumentu s přehledem 35 pracovníků najatých na krátkodobou smlouvu v roce 2017 vyplynulo, že kraj vyplácel například 45 tisíc za "analýzu hudebních festivalů" nebo 35 tisíc za "sledování aktuálního dění a poskytování zpětné vazby". Komu peníze posílal, ale nechce sdělit. Jména jsou začerněná.

Externí zakázky, které zadával odbor kanceláře hejtmanky, stály okolo pěti milionů korun ročně. Helena Frintová z krajského úřadu řekla, že po volbách v roce 2016 odešlo několik klíčových zaměstnanců a scházely pracovní síly.

Středočeský kraj trvá na tom, že dané smlouvy nezveřejní. "Tyto smlouvy a dohody se zaměstnanci, které byly uzavřené dle zákoníku práce, nepodléhají ze své podstaty povinnosti zveřejnění podle zákona o registru smluv, neboť se jedná o vztahy pracovně-právní. K jejich případnému zveřejnění je bezpodmínečně nutný předchozí souhlas každého takového zaměstnance," uvedl zástupce ředitele krajského úřadu Aleš Jakub.

autor: ČTK | 29. 4. 2019 11:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama