Jermanová: Do opozice se těším. K jednání o koalici nás zatím nikdo neoslovil

ČTK ČTK
3. 10. 2020 20:52
Dosavadní středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se těší na opoziční roli, ale je i připravena jednat s ostatními stranami o nové koalici. Zatím však podle ní hnutí ANO nikdo neoslovil. Důležité je pokračovat v rozdělané práci, řekla po sečtení volebních výsledků v krajských volbách. ANO ve středních Čechách skončilo na třetím místě za STAN a ODS.
Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová | Foto: ČTK

Na dotaz, co bude dělat, až nebude hejtmankou, Jermanová uvedla, že bude na mateřské dovolené se svou dcerou. Chce také dál pracovat pro hnutí ANO, bude nutné například připravovat celostátní sněm. Kromě toho předpokládá, že bude pracovat v opozici na kraji.

"Na opozici se velmi těším, protože ta pozice je vždycky snadnější. Takže my se těšíme všichni, pokud tam skončíme," uvedla. V politice je však podle ní třeba počítat se vším, takže je otevřená i případnému jednání s ostatními stranami. "Zatím nás nikdo neoslovil. Pokud nějaká nabídka přijde, tak se třeba dozvíte, že to bude jinak," řekla.

Jermanovou dojala slova předsedy hnutí Andreje Babiše, který výsledek ANO ve Středočeském kraji označil za příjemné překvapení. Podle premiéra je škoda, že si to hejtmanka pokazila "různými aférkami". Vyjádření ji překvapilo, protože Babiš podle ní není člověkem, který by příliš chválil. Poděkovala mu za podporu a řekla, že jejich vztah je navzdory některým informacím médií velmi korektní.

Na dotaz, zda nebude vyvozovat odpovědnost za volební výsledek, uvedla, že ANO vzhledem k těsným výsledkům neprohrálo a navíc bude krajský volební sněm, kde se bude rozhodovat o novém vedení. Zároveň si nemyslí, že by byla slabým lídrem. Hnutí ANO podle ní obhájilo své pozice a odvedlo velký kus práce. "Ti, co přijdou po nás, mají připraveno mnoho projektů, na kterých jsme připraveni s nimi spolupracovat. Byli bychom rádi, aby byly dokončeny," uzavřela.

 

Právě se děje

před 52 minutami

U hranic s Ázerbájdžánem jsou rozmístění ruští pohraničníci, oznámil Jerevan

V arménské oblasti Tavuš, která hraničí s Ázerbájdžánem, byla rozmístěna ruská pohraniční stráž. Podle ruských tiskových agentur to ve čtvrtek oznámilo arménské ministerstvo obrany. Premiér Nikol Pašinjan už dříve navrhl zřídit stanoviště ruských pohraničníků podél arménsko-ázerbájdžánských hranic, kde neustávají boje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy