reklama
 
 

Jedničkář si spletl vlaky, mezinárodní expres mimořádně zastavil. Příště to neuděláme, varují dráhy

30. 6. 2017 16:33
K zastavení mezinárodního rychlíku ve stanici, přes níž expres jindy jen projíždí, někdy stačí mít ve škole samé jedničky. Aspoň tak by si šlo vyložit oznámení drážních dispečerů, podle nichž vlak z Prahy do Budapešti zastavil v České Třebové chlapci, který do vlaku nastoupil omylem. Po dohodě s dispečinkem mu vlakvedoucí mimořádně zastavil, aby mohl vystoupit. Mluvčí Českých drah však zdůraznila, že rozhodující v tu chvíli nebyly dobré známky, ale především chlapcova bezpečnost.

Česká Třebová - Velmi nevydařený začátek prázdnin mohl mít žák základní školy, který při cestě z Pardubic do České Třebové nasedl do špatného vlaku. Jel totiž mezinárodním rychlíkem, který v jeho cílové stanici nestaví, a kdyby mu vlak mimořádně nezastavili, musel by vystoupit až v Brně.

"Žák jel omylem z Pardubic do České Třebové vlakem, který tam nestaví. Po dohodě s průvodčí jsme tam vlak zastavili, když má ty samé jedničky…," napsali na svůj neoficiální Twitter drážní dispečeři.

Chlapec se tak kromě samých jedniček na vysvědčení může doma rodičům pochlubit, že se mu podařilo zastavit i mezinárodní rychlík. 

Mluvčí Českých drah ale zdůrazňuje, že dobré známky nebyly tím hlavním důvodem - průvodčí nechala vlak zastavit hlavně kvůli bezpečnosti chlapce. "Důvodem k zastavení bylo, že to byl zoufalý kluk věkem prvního stupně základní školy, který došel za vlakovým personálem s tím, že nastoupil do špatného spoje, který nestaví v České Třebové," popsala ojedinělou událost tisková mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

"Vlakvedoucí se s ohledem na bezpečí kluka, který by jinak dojel až do Brna, rozhodl zastavit a domluvil to s dispečerem," doplnila Bezuchová.

"Dispečer to na Twitter napsal s nadsázkou, hlavním důvodem byla opravdu bezpečnost malého chlapce," dodala mluvčí. Jedná se podle ní o ojedinělou událost. Nestává se, aby spoje zastavovaly mimo své stanice, a stávat se to nebude, zdůraznila.

Vlak kvůli neplánované zastávce nenabral žádné zpoždění. "Spoj do stanice vjížděl s dvouminutovým předstihem a celá akce trvala přibližně minutu, takže zpoždění vlak nemá," doplnila Bezuchová.

Dispečer drah si za status na sociální sítí Twitter vysloužil obdivné komentáře a pozitivní ohlasy.

Podle informací Českých drah se jednalo o mezinárodní expres EC 275, který jezdí mezi Prahou a Budapeští. Vlak má po celé trase pouze několik zastávek, mezi nimiž Česká Třebová není. Tou pouze projíždí.

autor: Jan Menšík | 30. 6. 2017 16:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama