Obrazem: Jednání u premiéra o H-Systemu. Dohodli jsme se, že se dohodneme

Obrazem: Jednání u premiéra o H-Systemu. Dohodli jsme se, že se dohodneme
Podle posledního rozsudku soudu nelegální nájemnice jednoho z 56 bytů v Horoměřicích.
Osm domů, které začal stavět H-System a dostavělo bytové družstvo Svatopluk. Komu patří, se řeší dvacet let.
Sídlo premiéra Babiše po dobu rekonstrukce Strakovy akademie.
Premiér pozval konkurzního správce H-Systemu Josefa Monsporta.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
30. 7. 2018 14:37
Konkurzní správce H-Systemu se dohodl s družstvem Svatopluk, že na sebe nebudou útočit, společně dají ocenit majetek, o který se vede spor, a Josef Monsport slíbil, že lidi z padesáti šesti bytů nevyhodí 23. srpna na ulici.

Je to možná dobrý začátek, ale prakticky se nedohodlo nic. Především není jasné, k jakému datu se bude oceňovat majetek. Konkurzní správce chce aktuální cenu, Svatopluk z doby, kdy začal stavět. Částka se bude lišit v násobcích.

Navíc s cenou musí souhlasit věřitelský výbor. 70% pohledávky vlastní firma Gomanold, která odkoupila dluhy od banky.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy