Jediné místo, kde schází sníh. Lyžařský areál Vesec

Jediné místo, kde schází sníh. Lyžařský areál Vesec
Před rokem jsme tu utratili dvě miliardy korun na lyžařské mistrovství světa
Postavili tu silnice i osvětlení
Novou trafostanici mezi poli
Budova na stadiónu. Málokdy tu sněží, pro zimní radovánky jsou sněžná děla nezbytností
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
26. 1. 2010 20:00

Je nedělní odpoledne, lehce mrazivo a jasno, přesně ten čas vyrazit na kolečko po tratích, kde loni v tuto dobou vrcholily přípravy na mistrovství světa v klasickém lyžování.

Když sem úřady pumpovaly půlmiliardu z veřejné kasy, aby se zdejší luka změnila v závodní areál, malovaly před Liberečany obrázek rekreační oázy, kde mistry lyžařského sportu vystřídají mistři lyžařských běhů pro zdraví a kondici.

První zima, rok po šampionátu, vypadá jinak.

Sportovní areál Vesec zeje prázdnotou. Je tu málo sněhu. Zatímco jinde úpí pod přívaly, tady připravují sněhová děla sníh pro první závody zimní sezóny. Rekreační běžkaři se téhle miliardové stavbě vyhýbají. Nejsou tu upravené tratě a terén je i pro závodníky těžký.

Až si prohlédnete galerii, čtěte více TADY

 

Právě se děje

před 5 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

před 1 hodinou

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy