Jedete do Liberce? Čekejte uzavírky. Podívejte se kde

Martina Machová Martina Machová
17. 2. 2009 15:30
Uvnitř: Přehledná grafika s dopravními omezeními
Kde všichni ti diváci v Liberci zaparkují? Snímek z úvodního ceremoniálu.
Kde všichni ti diváci v Liberci zaparkují? Snímek z úvodního ceremoniálu. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Liberec - Liberecké mistrovství se stalo synonymem pro dopravní kolapsy málem ještě dříve, než začalo.

Uzavřené centrum, omezení kolem Vesce, Ještědu a vysokoškolských kolejí v Harcově, to vše již dopředu strašilo mnohé Liberečany. Na uzavírky se připravovali i hosté zpoza českých hranic.

Kritickými body byly dopředu vytipovány křižovatky u zábavního centra Babylon, systém kruhových křižovatek u obchodního centra Globus v Růžodole, Tanvaldská ulice ve Vratislavicích, a klíčová křižovatka na Šaldově náměstí v centru Liberce.

Středeční zahajovací ceremoniál pak ukázal další slabé místo - kolony u nájezdu do Tipsport Arény, která je "centrálním mozkem" celé akce a současně se zde konají mnohé doprovodné koncerty. Parkovat zde totiž mohou jen akreditované osoby, jež mají průjezdku.

Ostatní se k areálu nedostanou, a musí se vracet na odstavná parkoviště, čímž cestu zneprůjezdňují. Policie dokonce již vydala varování, aby se řidiči místu vyhnuli a rovnou mířili na odstavné plochy.

Chcete projet pořadatelským městem bez toho, abyste se museli otáčet před každou cedulí zákazu vjezdu, podívejte se na naši mapu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy