Jedete do Liberce? Čekejte uzavírky. Podívejte se kde

Martina Machová Martina Machová
17. 2. 2009 15:30
Uvnitř: Přehledná grafika s dopravními omezeními
Kde všichni ti diváci v Liberci zaparkují? Snímek z úvodního ceremoniálu.
Kde všichni ti diváci v Liberci zaparkují? Snímek z úvodního ceremoniálu. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Liberec - Liberecké mistrovství se stalo synonymem pro dopravní kolapsy málem ještě dříve, než začalo.

Uzavřené centrum, omezení kolem Vesce, Ještědu a vysokoškolských kolejí v Harcově, to vše již dopředu strašilo mnohé Liberečany. Na uzavírky se připravovali i hosté zpoza českých hranic.

Kritickými body byly dopředu vytipovány křižovatky u zábavního centra Babylon, systém kruhových křižovatek u obchodního centra Globus v Růžodole, Tanvaldská ulice ve Vratislavicích, a klíčová křižovatka na Šaldově náměstí v centru Liberce.

Středeční zahajovací ceremoniál pak ukázal další slabé místo - kolony u nájezdu do Tipsport Arény, která je "centrálním mozkem" celé akce a současně se zde konají mnohé doprovodné koncerty. Parkovat zde totiž mohou jen akreditované osoby, jež mají průjezdku.

Ostatní se k areálu nedostanou, a musí se vracet na odstavná parkoviště, čímž cestu zneprůjezdňují. Policie dokonce již vydala varování, aby se řidiči místu vyhnuli a rovnou mířili na odstavné plochy.

Chcete projet pořadatelským městem bez toho, abyste se museli otáčet před každou cedulí zákazu vjezdu, podívejte se na naši mapu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy