V Česku je první vlk ze smečky, která utekla z německého parku. Loví ho šumavští ochránci přírody

Domácí Domácí
9. 10. 2017 10:04
Minulý týden uteklo z výběhu v okresu Regen šest vlků. Jeden z nich se o víkendu objevil na české straně Šumavy, proto byly do terénu umístěny odchytové pasti a vlka se pokouší chytit i pracovníci Národního parku Šumava, kteří jsou vybaveni narkotizačními střelami. Jedno zvíře ještě v pátek srazil vlak, druhé bylo o víkendu zastřeleno.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: iStock

Vimperk - O víkendu se na české straně Šumavy objevil vlk, který utekl ze zvířecího výběhu Národního parku Bavorský les poblíž Ludwigsthalu. "Byl spatřen v sobotu odpoledne v prostoru mezi Železnou Rudou a Gerlovou Hutí. V neděli pak v oblasti Špičáckého sedla," upřesňuje náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava Martin Starý s tím, že okamžitě kontaktovali kolegy z německého národního parku i chovatele hospodářských zvířat.

Do terénu byly umístěny odchytové pasti a vlka se pokouší odchytit i pracovníci Národního parku Šumava, kteří jsou vybaveni narkotizačními střelami. "Žádáme obyvatele a návštěvníky, aby se v případě setkání s vlkem k němu
nepřibližovali, nebo se ho třeba nesnažili nahánět nebo krmit," upozorňuje mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák.

Z výběhu v okresu Regen uteklo minulý týden ze čtvrtku na pátek uteklo šest z devíti vlků. Jedno zvíře ještě v pátek srazil vlak, druhé bylo o víkendu zastřeleno.

V západní oblasti Bavorského lesa a Šumavy se stále ještě pohybují čtyři z nich. Podle dosavadního šetření je jisté, že unikla vchodem do výběhu, který byl nalezen zcela otevřený. Jestli to byl úmysl či nedbalost šetří policie.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy