V Česku je první vlk ze smečky, která utekla z německého parku. Loví ho šumavští ochránci přírody

Domácí Domácí
9. 10. 2017 10:04
Minulý týden uteklo z výběhu v okresu Regen šest vlků. Jeden z nich se o víkendu objevil na české straně Šumavy, proto byly do terénu umístěny odchytové pasti a vlka se pokouší chytit i pracovníci Národního parku Šumava, kteří jsou vybaveni narkotizačními střelami. Jedno zvíře ještě v pátek srazil vlak, druhé bylo o víkendu zastřeleno.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: iStock

Vimperk - O víkendu se na české straně Šumavy objevil vlk, který utekl ze zvířecího výběhu Národního parku Bavorský les poblíž Ludwigsthalu. "Byl spatřen v sobotu odpoledne v prostoru mezi Železnou Rudou a Gerlovou Hutí. V neděli pak v oblasti Špičáckého sedla," upřesňuje náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava Martin Starý s tím, že okamžitě kontaktovali kolegy z německého národního parku i chovatele hospodářských zvířat.

Do terénu byly umístěny odchytové pasti a vlka se pokouší odchytit i pracovníci Národního parku Šumava, kteří jsou vybaveni narkotizačními střelami. "Žádáme obyvatele a návštěvníky, aby se v případě setkání s vlkem k němu
nepřibližovali, nebo se ho třeba nesnažili nahánět nebo krmit," upozorňuje mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák.

Z výběhu v okresu Regen uteklo minulý týden ze čtvrtku na pátek uteklo šest z devíti vlků. Jedno zvíře ještě v pátek srazil vlak, druhé bylo o víkendu zastřeleno.

V západní oblasti Bavorského lesa a Šumavy se stále ještě pohybují čtyři z nich. Podle dosavadního šetření je jisté, že unikla vchodem do výběhu, který byl nalezen zcela otevřený. Jestli to byl úmysl či nedbalost šetří policie.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Razýmová v Ruce loňskou senzaci nezopakovala, vyhrála Johaugová

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová skončila sedmadvacátá v klasické desítce Světového poháru ve finské Ruce. Další Češky nebodovaly. Zvítězila favorizovaná Norka Therese Johaugová.

Kateřina Janatová obsadila 55. místo, Petra Nováková 61., o čtyři pozice za ní skončila Petra Hynčicová a Tereza Beranová byla poslední 72.

Razýmová před rokem šokovala v Ruce na stejné trati pátým místem, ale letos se jí tolik nedařilo. Na všech mezičasech se pohybovala ve třetí desítce, chvilku jí hrozilo, že z bodované třicítky vypadne, ale nakonec dojela na 27. pozici.

Na Johaugovou česká jednička ztratila přes minutu a půl. Druhá za Norkou skončila Švéda Frida Karlssonová a třetí byla její krajanka Ebba Anderssonová. "Tratě jsou tady hodně těžké, ale zvládla jsem to a jsem strašně ráda, jak dobře jsem novou sezonu odstartovala," řekla Johaugová po 74. vítězství v závodu SP.

Ve 12:45 odstartuje mužský závod na 15 km klasicky. Z Čechů budou o body bojovat Michal Novák, Adam Fellner a Luděk Šeller.

Zdroj: ČTK
Další zprávy