V Česku je první vlk ze smečky, která utekla z německého parku. Loví ho šumavští ochránci přírody

Domácí Domácí
9. 10. 2017 10:04
Minulý týden uteklo z výběhu v okresu Regen šest vlků. Jeden z nich se o víkendu objevil na české straně Šumavy, proto byly do terénu umístěny odchytové pasti a vlka se pokouší chytit i pracovníci Národního parku Šumava, kteří jsou vybaveni narkotizačními střelami. Jedno zvíře ještě v pátek srazil vlak, druhé bylo o víkendu zastřeleno.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: iStock

Vimperk - O víkendu se na české straně Šumavy objevil vlk, který utekl ze zvířecího výběhu Národního parku Bavorský les poblíž Ludwigsthalu. "Byl spatřen v sobotu odpoledne v prostoru mezi Železnou Rudou a Gerlovou Hutí. V neděli pak v oblasti Špičáckého sedla," upřesňuje náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava Martin Starý s tím, že okamžitě kontaktovali kolegy z německého národního parku i chovatele hospodářských zvířat.

Do terénu byly umístěny odchytové pasti a vlka se pokouší odchytit i pracovníci Národního parku Šumava, kteří jsou vybaveni narkotizačními střelami. "Žádáme obyvatele a návštěvníky, aby se v případě setkání s vlkem k němu
nepřibližovali, nebo se ho třeba nesnažili nahánět nebo krmit," upozorňuje mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák.

Z výběhu v okresu Regen uteklo minulý týden ze čtvrtku na pátek uteklo šest z devíti vlků. Jedno zvíře ještě v pátek srazil vlak, druhé bylo o víkendu zastřeleno.

V západní oblasti Bavorského lesa a Šumavy se stále ještě pohybují čtyři z nich. Podle dosavadního šetření je jisté, že unikla vchodem do výběhu, který byl nalezen zcela otevřený. Jestli to byl úmysl či nedbalost šetří policie.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy