Jazykové školy mají bohatou nabídku kurzů

Adam Pešek
9. 5. 2011 13:49
Z bohaté nabídky kurů jazykových škol si vybere téměř každý

Obáváte se ročního zahálení v případě nepřijetí na vaši vysněnou vysokou školu? Nebo se jenom chcete pořádně naučit nějaký cizí jazyk? V Česku je řada jazykových škol a nabídka kurzů je natolik široká, že vyhovující nejspíše najdete, ať už máte čas jen několik hodin denně, nebo můžete studiu věnovat celý týden.

Jednou z těch zajímavějších možností je pomaturitní studium angličtiny. Stejně jako za ostatní kurzy i za tento se platí, obvykle kolem 30 000 Kč ročně, ale zůstane vám status studenta a rozsah výuky kolem 20 hodin týdně dává dostatečný prostor k práci.

Kromě klasické nabídky kurzů pro veřejnost v různých denních dobách jazykové školy dokáží připravit na maturitu z cizího jazyka nebo na libovolnou jazykovou zkoušku od státnic až po CPE. Stejně tak se otevírají například letní nebo víkendové kurzy, a pokud vám ani ty nebudou vyhovovat, je možné si dle vlastních požadavků nastavit individuální výuku.

Možností je dostatek a záleží tak jen na vás, nakolik a jak rychle se chcete danou řeč naučit. Některá intenzivní vyučování slibují, že ze svých návštěvníků udělají experty už za pouhý měsíc.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Senát chce zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.

Senát přes nesouhlas ministryně rozhodl také o tom, že nárok na takzvaný kompenzační bonus by měli mít i podnikatelé bez provozoven, jejichž činnost byla opatřeními omezena z alespoň 80 procent. Patří mezi ně podle lidovců někteří kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové.

Horní komora rovněž schválila návrh, podle něhož by vláda měla doplatit obcím a krajům výpadek příjmů, o který byly připraveny v důsledku výplaty kompenzačních bonusů. Schillerová to odmítla, návrh je podle ní "nesplnitelný", neboť ve státním rozpočtu na to nejsou peníze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezident Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin

Prezident Miloš Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin. Myslí, že jeho hlavním faktorem je závist vůči úspěšnějšímu národu nebo rase. Po zdrojích a faktorech holokaustu je podle něj nutné pátrat. Prezident to řekl v projevu na dnešním on-line česko-izraelském setkání, které se konalo u příležitosti dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a které na Facebooku přenášelo ministerstvo zahraničí. Hlava státu zároveň uvedla, že Evropská unie je striktně pro Palestinu, která je proteroristická. Írán podle Zemana hovoří o vyhlazení Izraele z mapy, což považuje za jinou podobu holokaustu. Český překlad prezidentova projevu v angličtině na webu zveřejnil Hrad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy