Konec umělce, zrada občanských postojů, nepodstatné. Nohavica sklízí hlavně kritiku

bn Domácí bn, Domácí
Aktualizováno 6. 11. 2018 11:37
Písničkář Jaromír Nohavica převzal o víkendu v Kremlu Puškinovu medaili za přínos ruské kultuře, jejíž laureáty vybírá prezident Vladimir Putin. Na zpěváka se pak ze všech stran sesypala kritika, málokdo se postavil na jeho obranu. Projděte si reakce některých politiků, hudebních kritiků a komentátorů v přehledné grafice.
Vedoucí kulturní redakce zpravodajství České televize Petr Vizina.
Vedoucí kulturní redakce zpravodajství České televize Petr Vizina. | Foto: Archiv Petra Viziny

Petr Vizina

"Nikdo soudný snad nečekal, že Jaromír Nohavica Puškinovu medaili od Putina odmítne. Každá světová mocnost si chce jako ‚soft power‘ získávat na svou stranu příznivce své kultury," komentoval pro Aktuálně.cz ocenění vedoucí kulturní redakce zpravodajství České televize Petr Vizina.

A připomněl, že například Francouzi udílejí titul rytíře Řádu umění a literatury. "Jenomže po českých silnicích nejezdí Noční vlci s francouzskými značkami, francouzští vojáci na dovolené neobsazují vedlejší státy a nevedou proti nám informační válku."

Vizina si však nemyslí, že by měl Nohavicovi někdo říkat, zda ocenění přijmout, nebo ne. "Nejsme Nohavicův poradní sbor."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy