Janov dva roky po bitvě: Už se zase zdravíme

Janov dva roky po bitvě: Už se zase zdravíme
Daleko od centra, na jedné straně Krušné hory, na dvou postupující hnědouhelný lom a výhled na Chemopetrol. Ideální předpoklady ke vzniku ghetta, jak dnes říkáme "sociálně vyloučené lokality".
Inspirativní název zastávky.
Město zde nevlastní jediný byt. Většina ekonomicky zdatných utekla. Dnes tu žije 6 tisíc lidí. Vysoké procento z nich je odkázáno na sociální dávky.
Dlouhodobé ignorování vzrůstajícího napětí mezi místními obyvateli vyústilo k projevům rasové nesnášenlivosti. 17. 11. 2009.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
19. 1. 2012 14:16

Před několika měsíci zachvátila severočeská města vlna rasově motivovaných nepokojů. Na litvínovském sídlišti Janov, kde podobné demonstrace sousedské nesnášenlivosti zažili už před dvěma lety, byl tentokrát klid. Co se v Litvínově změnilo?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Provozovatel loterií Sazka Entertainment mění název na Allwyn, své lokální značky ale nepřejmenuje

Provozovatel loterií Sazka Entertainment, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, mění název na Allwyn. Firma v tiskové zprávě ale současně upřesnila, že její lokální značky zůstávají beze změny. Sazka Entertainment je mateřskou společností firmy Sazka Group, která stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách.

"Sazka Entertainment, která provozuje loterie v Rakousku, Česku, Řecku, na Kypru a v Itálii, mění název na Allwyn," uvedl podnik. "Změna přichází s přeměnou firmy z panevropského provozovatele loterií v globální podnik," dodal s tím, že lokální značky Allwyn zachová.

Značka Allwyn vznikla letos v dubnu jako divize zaměřená na Británii s cílem usnadnit snahu společnosti Sazka Group o získání licence k provozování britské národní loterie, píše server SBC News.

Zdroj: ČTK
Další zprávy