Janouškovi zůstal řidičák. Policie mu ho vzít nemůže

Radek Nohl Radek Nohl
26. 3. 2012 19:35
Podle policistů jim lobbista řekl, že nemá doklady u sebe. Proto mu řidičák nevzali
Roman Janoušek po páteční nehodě.
Roman Janoušek po páteční nehodě. | Foto: Repro: Aktuálně.cz

Praha - Přestože pražský podnikatel Roman Janoušek při divoké jízdě po Praze srazil ženu, odjel od nehody, snažil se utíkat před policisty a nakonec nadýchal přes 2,2 promile alkoholu, o svůj řidičský průkaz nepřišel.

Lobbista, který měl podle odposlechů vliv na chod pražského magistrátu, ODS nebo tehdejší vládu, tak v současné době může dál bez problémů řídit.

Poté, co ho v pátek policie po honičce chytla, totiž policistům řekl, že řidičský průkaz u sebe nemá.

"Z toho důvodu mu ho policie nemohla ani odebrat," řekla Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. 

O řidičák možná přijde až u soudu

Za to sice zřejmě dostane Janoušek pokutu, ale dál může řídit jedno ze svých luxusních vozidel. "Zákon neumožňuje policii možnost odebrat řidičský průkaz dodatečně," vysvětlila Kropáčová.

Podle ní v současné době může lobbista o řidičák přijít v případě, že mu zakáže řízení soud. Ten zřejmě bude rozhodovat i o tom, zda ho pošle do vězení.

Advokát Jaroslav Ortman uvedl, že Janoušek by mohl o řidičský průkaz přijít také během správního řízení. V takovém případě mu ho podle něj může až do pravomocného rozhodnutí zabavit městský úřad.

"Přijde mi ale absurdní, že by poté zkušenosti mohl teď řídit," dodal Ortman.

Po páteční nehodě převezli policisté Janouška k výslechu, kde ho zhruba tři hodiny vyslýchali. Poté odešel zadním vchodem, nasedl do černého Audi, které pro něj přijelo, a odjel. 

Nějakou dobu strávil také na protialkoholní stanici, kde se pražský podnikatel odmítl podrobit krevním testům. Podle tamního sanitáře byl podnikatel navíc "arogantní, vykřikoval, že vše odmítá, a nespolupracoval".

 

Právě se děje

Další zprávy