Janoušek požádal o upuštění od zbytku trestu, nastoupit do vězení má už v neděli

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 11. 2017 12:26
Roman Janoušek podal žádost o upuštění od zbytku trestu. Janouškovi v sobotu končí lhůta, do které mu byl trest přerušen kvůli zdravotnímu stavu, v neděli by měl nastoupit do vězení.
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Vojtěch Marek

Brno/Praha - Lobbista Roman Janoušek podal k Městskému soudu v Praze žádost o upuštění od zbytku trestu. Řekla to mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová. Janouškovi v sobotu končí lhůta, do kdy mu byl trest přerušen kvůli zdravotnímu stavu, v neděli by měl nastoupit do vězení.

Lobbista byl odsouzen na 4,5 roku vězení za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky, autem srazil ženu.

Podle mluvčí žádost podal Janouškův obhájce 20. listopadu. Janoušek také ke Krajskému soudu v Brně podal znovu žádost o přerušení výkonu trestu, tu předchozí soud zamítl. Soudce tak věc předloží Městskému soudu v Praze, protože už jednou pravomocně rozhodl a nemůže rozhodovat dvakrát v jedné věci.

K brněnskému soudu Janoušek zaslal i žádost o odložení výkonu trestu dokud nebude v jeho věci rozhodnuto, i tato žádost poputuje k rozhodnutí Městskému soudu v Praze. Mluvčí doplnila, že aktuálně se tak veškerá rozhodovací činnost v tomto přesouvá na Městský soud v Praze.

Janoušek byl ve vězení asi rok a půl a poté měl přerušený trest už na rok a tři čtvrtě. Krajský soud v Brně mu v minulém týdnu žádost o další přerušení trestu zamítl. Sigmundová ale uvedla, že soud má za to, že prognóza jeho zdravotního stavu nepředpokládá zlepšení natolik, aby odsouzený mohl v dohledné době být schopen vykonat zbytek uloženého trestu odnětí svobody. Stížnost proti tomu Janoušek nepodal.

Janoušek v březnu roku 2012 v Praze v opilosti naboural do auta vietnamské ženy a od nehody ujel. Řidička ho dohonila, když zastavil na červenou. Vystoupila a postavila se před Janouškův automobil a chtěla s ním situaci vyřešit.

Lobbista proti ní nejdříve dvakrát popojel, potom ale na zelenou šlápl na plyn, ženu porazil a ujel. Janoušek původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu. Nakonec ale dostal za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky 4,5 roku vězení.

Ve vězení byl Janoušek od 18. listopadu 2014 do 9. března 2016. Nejprve mu výkon trestu přerušilo vedení věznice, poté krajský soud. Janoušek si dlouhodobě stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy