Janoušek požádal o přerušení trestu. Kvůli zdravotnímu stavu

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 1. 2015 14:42
Právník Romana Janouška už dříve avizoval, že jeho klient požádá o podmíněné propuštění kvůli zdravotním problémům.
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Lobbista Roman Janoušek, který v březnu 2012 srazil ženu autem, požádal o přerušení trestu vězení kvůli zdravotním problémům. Jeho žádostí se bude zabývat Krajský soud v Brně, napsalo středeční Právo.

"Mohu potvrdit, že je tu vedeno řízení v souvislosti s odsouzeným doktorem Janouškem," řekla Právu mluvčí brněnského krajského soudu Lenka Smutná. Rozhodnout by se mělo v řádu týdnů.

"Žádost o přerušení výkonu trestu byla podána samotným odsouzeným a došla v prosinci, soud teď činí úkony v řízení," dodala. Znamená to tedy, že není výsledkem zkoumání Janouškova stavu až po nástupu trestu, pak by totiž soudu zaslal žádost na doporučení lékařského konsilia ředitel věznice. Vychází z již známých lékařských zpráv, které zpracovali například v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. V ní se lobbista léčil s úrazem hlavy.

"Žádost jsem podával co nejdříve," řekl Janouškův obhájce Vít Široký. "Původně jsme podávali žádost o odklad výkonu trestu a dokládali ji lékařskými zprávami. Týmiž lékařskými zprávami jsme pak dokládali i žádost o přerušení výkonu trestu," dodal.

Sedm let bez řidičáku

Roman Janoušek byl soudem potrestán za to, že opilý porazil v roce 2012 řidičku, která s ním chtěla řešit jejich předchozí dopravní nehodu, a z místa srážky ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud trest o 1,5 roku zpřísnil. Janoušek navíc po propuštění na svobodu nebude smět sedm let řídit.

Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení, soudy však přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku a že projevil snahu napravit následky činu, když ženě vyplatil odškodné ve výši 900 tisíc korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

 

Právě se děje

Další zprávy