Janoušek má 52 stehů na hlavě, chce klid od policie

Radek Nohl Radek Nohl
28. 2. 2013 6:02
Pražský podnikatel, kterého policie viní z pokusu o vraždu, má za sebou dvě operace
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: ČTK

Praha - Advokát pražského vlivného podnikatele Romana Janouška, kterého policisté stíhají z pokusu o vraždu kvůli loňské dopravní nehodě, požádal pro svého klienta o zhruba měsíc klidu.

Janoušek se před několika dny podrobil dvěma operacím hlavy. Lékaři z Ústřední vojenské nemocnice mu nejdříve odstranili krevní sraženinu v hlavě.

"Operovat ho museli podruhé a znovu mu otevřeli lebku, z místa mu tekla krev. Teď má na hlavě 52 stehů," popsal Aktuálně.cz Janouškův advokát Vít Široký. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke nechtěla detaily operace komentovat.

Podle Širokého však měl být ještě v těchto dnech Janoušek ve střešovické nemocnici. "Podepsal reverz a na vlastní žádost se léčí doma," podotkl Široký.

Policie chce lékařskou zprávu

Městské státní zastupitelství, které dopravní nehodu pražského podnikatele dozoruje poté, co byl čin překvalifikován, dříve uvedlo, že si policie vyžádala jeho lékařskou zprávu.

Janouškův advokát v reakci potvrdil, že ji vyšetřovatelům již odeslal. Zároveň dodal, že je požádal o to, aby prostudování spisu a výslech jeho klienta o tři týdny až měsíc odložili. 

"Operace byly náročné. Pokud by do nemocnice přijel o dvě hodiny později, byl by podle lékařské zprávy mrtvý," tvrdí Široký.

Právě prostudování spisu brání tomu, aby mohla být podána žaloba k Městskému soudu v Praze.

Policisté se na přelomu roku rozhodli, že Janouškovu nehodu na základě svědeckých výpovědí a znaleckých posudků překvalifikují.

Janouška viní z pokusu o vraždu

Již ho nestíhají pro úmyslné ublížení na zdraví, ale viní ho z pokusu o vraždu.

Nehodu vyšetřují hradečtí policisté téměř jeden rok. Došlo k ní poté, co Janoušek nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu, který jel před ním.

Když s ním chtěla řidička nehodu řešit, srazil ji autem a z místa ujel. Policisté ale Janouška dostihli a při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.

Znalecké posudky na konci loňského roku konstatovaly, že obviněný podnikatel mohl ženu vidět a zároveň byl v době dopravní nehody příčetný.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Právě se děje

Další zprávy