Janoušek hledá, jak se vyrovnat s řidičkou. Má to háček

Radek Nohl Radek Nohl, Tereza Šídlová
26. 3. 2012 13:30
Lobbistovi poté, co ho policie obvinila ze dvou trestných činů, hrozí až 10 let vězení
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Lobbista Roman Janoušek bude chtít vietnamskou ženu, kterou opilý srazil a jež se zraněními leží v motolské nemocnici, mimosoudně finančně odškodnit.

Deníku Aktuálně.cz to řekl jeho právní zástupce Vít Široký, zatím ale není jasné, zda k tomu dostane příležitost.

Policisté v neděli obvinili Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. V současné době mu hrozí až deset let vězení.

V případě trestu za ublížení na zdraví se může lobbista se ženou mimosoudně vyrovnat. To by bylo možné, pokud policie během vyšetřování překvalifikuje čin z úmyslného na neúmyslný.

Mimosoudní odškodnění však navíc musí schválit také státní zástupce. Široký Aktuálně.cz potvrdil, že v takovém případě toho bude chtít Janoušek s největší pravděpodobností využít. Mohl by se tím vyhnout části trestu.

"Předpokládám, že zcela určitě. Jestli tam došlo k nějakému zranění, tak ji rozhodně bude chtít odškodnit. O tom si myslím, že není pochyb," odpověděl Široký na dotaz, zda se bude chtít Janoušek se ženou mimosoudně vyrovnat.

Vyrovnání? To bychom uvítali

Další detaily chce s lobbistou Janouškem probrat osobně. Kdy se spolu sejdou, ale jeho právní zástupce neřekl. 

Právní zástupce zraněné řidičky Josef Lžičař uvedl, že by se jeho klientka finančnímu odškodnění zřejmě nebránila.

Janoušek a Bém na golfu.
Janoušek a Bém na golfu. | Foto: golf.cz

"Zatím jsem o tom s rodinou vůbec nehovořil. My bychom to uvítali, když by tady byla možnost nějakého narovnání, a tím by byl nějak zdokumentován přístup pana Janouška," řekl právní zástupce vietnamské rodiny Josef Lžičař.

Janoušek se podle něj v pondělí prostřednictvím svého právníka omluvil. "Už jsem to tlumočil rodině, že se omlouvá a že ho to hrozně mrzí, že způsobil zranění manželce a matce dvou dětí," dodal Lžičař. 

Předseda česko-vietnamské společnosti Marcel Winter, který rodinu zraněné Vietnamky zná, si ale myslí, že na mimosoudní vyrovnání nepřistoupí. 

"Pro Vietnamce, kteří jsou ve většině buddhisty, je něco takového, jako je úmyslné najetí vozem na člověka, zcela nemyslitelné. Nemyslím, že by došlo k mimosoudnímu vyrovnání, ale to je jen můj názor," řekl Aktuálně.cz Winter.

Ten již v sobotu prohlásil, že žádá pro řidičku policejní ochranu. Ta by ji měla chránit před nátlakem, jejž by na ni údajně mohl Janoušek vyvíjet.

Ujížděl s 2,2 promile

K nehodě došlo v pátek dopoledne v Praze-Michli. Janoušek, který opilý řídil své Porsche Cayenne, naboural do vozu značky Volvo a vzápětí srazil jeho řidičku.

Lobbista poté z místa nehody ujel. Když ho policisté dopadli, snažil se z auta utéct. Při dechové zkoušce mu pak naměřili více než 2,2 promile alkoholu.

Na protialkoholní stanici se Janoušek odmítl podrobit krevním testům. Podle tamního sanitáře byl podnikatel navíc "arogantní, vykřikoval, že vše odmítá, a nespolupracoval".

 

Právě se děje

před 12 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy