Obvinění Nečasové nabobtnalo, nově kvůli hodinkám od Agelu

Domácí Domácí
21. 6. 2015 17:43
Dvoje hodinky za 450 tisíc jsou dalšími položkami, které navýšily celkový účet seznamu darů na deset milionů a 100 tisíc korun. Škoda za nezaplacenou daň tak činí 736 tisíc korun.
Jana Nečasová
Jana Nečasová | Foto: ČTK

Praha - Obvinění Jany Nečasové (dříve Nagyové), manželky expremiéra Petra Nečase, v případu daňového úniku se rozšířilo. Police nově identifikovala dárce dalších dvou hodinek, které se u tehdejší šéfky Nečasova kabinetu našly před dvěma lety při domovních prohlídkách. Píše o tom v aktuálním vydání týdeník Respekt.

Jde o hodinky, které Nečasové darovala zdravotnická společnost Agel patřící miliardáři Tomášovi Chrenkovi. Sám Chrenek policii v květnu řekl, že šlo o "reprezentační dar".

Daňový únik

Nečasová je obviněna za daňový únik ve výši přes 700 tisíc korun. Pokud bude obviněna, hrozí jí trest v rozmezí dvou až osmi let vězení.

Na seznamu, který obsahuje 29 darů, se objevují i předměty za více než milion korun. Dvoje hodinky od Agelu za 450 tisíc jsou dalšími položkami, které navýšily celkový účet seznamu na deset milionů a 100 tisíc korun. Škoda za nezaplacenou daň tak činí 736 tisíc korun.

Policie identifikovala již 12 jmen dárců, mezi kterými je třeba ředitel ČEZ Daniel Beneš, miliardář Daniel Křetínský, exministr Tomáš Chalupa, předseda představenstva elektrické přenosové soustavy ČEPS Vladimír Tošovský, lobbista Vladimír Johanes, někdejší ředitel pražského dopravního podniku Martin Horák nebo advokát Karel Muzikář ml.

Policie předpokládala, že šlo o úplatky, které měly vlivným lidem zajistit udržení pozic ve státních či městských firmách nebo přístup k tehdejšímu premiérovi Nečasovi.

To se však prokázat nepodařilo. Policie se tak nyní snaží prokázat vinu Jany Nečasové skrze daňový únik z darů, které obdržela jako šéfka premiérova kabinetu.

V květnu soud Nečasovou nepravomocně zprostil obvinění ze zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování tehdejší Nečasovy manželky Radky a dvojice zaměstnanců z Úřadu vlády. Spolu se svým manželem je Nečasová dále obviněna z podílu na uplácení tehdejších poslanců ODS Marka Šnajdra, Ivana Fuksy a Petra Tluchoře. Figuruje i v kauze údajného úniku informací z Bezpečnostní informační služby.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy