Jan Mládek: Z prognostického ústavu až na ministerstvo. Milníky kariéry jihočeského politika

Michal Polák ČTK Michal Polák, ČTK
Aktualizováno 20. 2. 2017 19:43
Jan Mládek se v pondělí stal sedmým ministrem Sobotkovy vlády, který končí. Šestapadesátiletý Mládek čelil v posledních dnech kritice kvůli vyjadřování resortu v debatě o cenách mobilních dat a části novely telekomunikačního zákona. Sobotka řekl, že nebyl spokojen s tím, jak Mládek problematiku řešil. O Mládkově konci v čele resortu se spekulovalo několikrát. Loni ministr nabízel rezignaci v souvislosti se svým neúspěchem v senátních volbách na Táborsku, premiér se však rozhodl ponechat ho ve funkci.
Jan Mládek
Jan Mládek | Foto: Ludvík Hradilek
Foto: ČTK

Prognostický ústav

Jan Mládek podobně jako prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman začal svou kariéru v Prognostickém ústavu ČSAV, ve kterém působil od 1984 do roku 1990.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy