Obrazem: Jak z toho ven. Česká justice soudí umělce kvůli trenkám

Obrazem: Jak z toho ven. Česká justice soudí umělce kvůli trenkám
U obvodního soudu v Praze 1 se většinou soudí zločinci.
Dnes sem, ještě bez pout, přišli členové diverzní umělecké skupiny Ztohoven.
Hned po příchodu se odebrali na toaletu, aby se upravili.
"Jedná se o čabrak, běžně v něm chodíme, je to tradiční oděv obrozenců," odpověděl obžalovaný Roman Týc a doplnil lítost nad svým činem: "Jsme tu kvůli té autonehodě, je politováníhodné, že při ní zemřel křeček, jmenoval se Artur."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 6. 2016 11:41
Tři umělečtí diverzanti stanuli před soudem za vyvěšení rudých trenek na místo prezidentské standarty. Hrozí jim až tři roky vězení.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy