Praha se obrnila proti povodním

Praha se obrnila proti povodním
Chuchelští si v čele se svým starostou přestřihli pásku u právě dokončené protipovodňové hráze ve Velké Chuchli.
V polovině Strakonické silnice pokračuje stěna v podobě betonových bloků.
Součástí slavnosti byla i ukázka stavění zábran.
Opěrný ocelový sloup je uložen do zabudovaných základů. Při této výšce zábran je třeba použít i pomocné vzpěry.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
25. 4. 2013 10:05

Praha - Obranný val, který má ochránit Prahu před povodní, je prakticky hotov. Jednou z posledních etap, která má celé dílo uzavřít, je ochrana Velké Chuchle.

Podívejte se, jak je hlavní město připravené na velkou vodu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy