Hledali jsme naše orly v oblacích nad Slovenskem

Hledali jsme naše orly v oblacích nad Slovenskem
A než na to půjdeme od začátku, je tu ještě jedna "ochutnávka" z přeletu nad orlími hnízdy. Hrad Uhrovec v Chočských vrších tu vyrostl ve středověku a vysoko na hřebeni v lesích připomíná hnízdo lidské
Pojďme však nejprve na zem. Lubomír Peške (vpravo) bude během letu nad Slovenskem hledat signál orlů z jejich vysílaček. S pilotem Milanem Mazanovským proto domlouvá podrobnou trasu
Lubomír Peške připravil několik variant. Každá z nich měří asi 400 kilometrů a velká část okruhu vede podél slovensko-české hranice
Poletí se z letiště v Žilině. Nově nalakované čtyřmístné letadlo značky Cesna patří soukromé letecké škole
Foto: Tomáš Netočný
Tomáš Netočný
8. 10. 2009 10:03

Žilina - Mladí orli z projektu Návrat orla skalního jsou v Beskydech jako doma. Toulají se však také stovky kilometrů daleko. Někteří zamíří třeba k Budějovicím, jiní se vydají na východ. Autoři projektu se proto rozhodli k průzkumnému letu na slovenské straně hranice.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy