Jak poznat covid? Rýma není příznakem, ani testování není 100%, říká primář ORL

Kristýna Pružinová Blahoslav Baťa Martin Krepindl Jakub Zuzánek Kristýna Pružinová, Blahoslav Baťa, Martin Krepindl, Jakub Zuzánek
6. 10. 2020 7:00
S nadcházejícím ochlazením přibude respiračních onemocnění. Primář oddělení ORL (ušní, nosní, krční) v Thomayerově nemocnici Jan Paska tvrdí, že rozdíl mezi příznaky nemoci covid-19 a chřipky je v rané fázi prakticky nemožné poznat. Jediným vodítkem je testování, ale ani to není stoprocentní, tvrdí lékař.
Život v pandemii: Druhá vlna - Jan Paska | Video: Kristýna Pružinová, Blahoslav Baťa

Rozhovor vyšel v rámci pořadu Život v pandemii, další díly naleznete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy