Jak hledat padlé v databázi válečných hrobů

Jak hledat padlé v databázi válečných hrobů
Chcete-li zkusit najít informace o konkrétním padlém vojákovi, klikněte v menu v levém sloupci na položku Evidence VH. (VH = válečné hroby)
Podle toho, kde se válečný hrob nachází, můžete zkusit hledat na území  ČR či v zahraničí. V menu umístěném vlevo slouží pro výběr položky "Hledání VH v ČR" či "Hledání VH v zahraničí".
Vyplňte žádané údaje a klikněte na položku Vyhledat.
Toto jsou základní výsledky vyhledávání. Na stránce najdete též položku Detail, kde se můžete dostat k dalším informacím.
Foto: Aktuálně.cz
Štěpán Plaček Štěpán Plaček
1. 10. 2013 5:30

Ministerstvo obrany provozuje elektronickou databázi válečných hrobů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy