Jak děti učit o sexu? Ministerstvo poradí učitelům

Andrej Brabec
2. 4. 2010 17:21
Sexuální výchova má být rozvhrnuta do různých předmětů

Praha - Ministerstvo školství chce žáky základních škol lépe připravit do života, o sexu by se tak měli učit v průběhu celé základní školy.

Díky příručce, která radí, jak k ožehavým tématům přistupovat, by snazší práci měli mít i učitelé.

Cílem nového metodického materiálu je upozornit na širší souvislosti sexuální výchovy.

"Je to zpracováno komplexně, na školách to bylo vyučováno pouze biologicky. My jsme se zabývali sociálním, psychologickým i etickým aspektem," sdělila Aktuálně.cz mluvčí ministerstva školství Kateřina Böhmová.

Témata by nově měla být začleněna do různých předmětů v rámci celé školní docházky. Společně s metodickým doporučením dostanou školy i učebnice sexuální výchovy.

"V sexuální příručce už jsou rozpracována témata. Spolupracovali jsme na ní s odborníky, mohu jmenovat například Radima Uzla," dodává Böhmová.

V příručce lze mimo jiné objevit témata, která se týkají sexuální orientace, deviací, pohlavních nemocí či sexu na internetu.

"Sexuální výchova ve školách by měla dětem zprostředkovat nejen dostatek kvalitních informací, ale měla by pozitivně ovlivňovat i jejich postoje," říká mluvčí.

 

Právě se děje

před 18 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy