Jágr je bůh na čtyři. Ať kandiduje na Hrad, chtějí fanoušci

Jan Hejl Jan Hejl
Aktualizováno 15. 5. 2015 12:29
Po neuvěřitelném výkonu Jaromíra Jágra ve čtvrtfinále hokejového šampionátu se na sociálních sítích šikují příznivci jeho prezidentské kandidatury.
Bude Jaromír Jágr dalším prezidentem? (koláž z facebookové stránky Jágr na hrad)
Bude Jaromír Jágr dalším prezidentem? (koláž z facebookové stránky Jágr na hrad) | Foto: Jágr na hrad

Praha – Česko vzývá svého hrdinu. Hrající hokejová legenda Jaromír Jágr ve třiačtyřiceti letech sestřelil ve čtvrtfinále domácího mistrovství světa Finy. Sám dal dva góly a jeden pro Jana Kováře připravil.

Jeho jméno vzbuzuje doslova šílenství. Pokaždé když se Jágr dotkne puku, pražská O2 arena bouří. A bouří i fanoušci na sociálních sítích. „Bůh na čtyři? – Jágr!“ píší na Facebooku i Twitteru.

Po Jágrově vynikajícím čtvrtečním představení spontánně vznikají facebookové stránky, které ho vyzývají, aby odložil hokejovou výstroj a kandidoval v prezidentských volbách v roce 2018.

Stránku s názvem Chceme, aby Jaromír Jágr kandidoval na post prezidenta ČR "lajkly" téměř dva tisíce lidí. A Jágrovy výkony zajistily, že za minulý týden vzrostl počet fanoušků o skoro tři sta procent.

Jiní obdivovatelé útočníka floridských Panterů zůstávají u hokeje. Tři tisíce facebookových uživatelů chtějí, aby Jágr nikdy nepřestal hrát. Upřímně řečeno, kdo by si to po zápase s Finskem nepřál? V poslední době přibylo stránce 2600 procent lajků.

Hold českému hokejistovi složil i sám velký Mistr Karel Gott.

Dary ODS i oblíbenec Zeman

Sám Jágr se na politiku logicky nesoustředí. Dlouhodobě však podporuje ODS. Straně pravidelně přispíval milionovými sponzorskými dary a v roce 2010 po zlatém mistrovství světa v Německu občanské demokraty veřejně podpořil.

Ačkoliv Jágr podle svých slov volí právě ODS, před pěti lety se nechal slyšet, že jeho nejoblíbenější politik je současný prezident Miloš Zeman. Rádiu Hey řekl, že Zeman je velmi chytrý a má vynikající vyřídilku. Zavtipkoval také, že by nechtěl být jeho manželkou, protože by neměl šanci doma nic uhádat.

Jestli je Zeman jeho oblíbencem i po nástupu na Hrad, zatím nekomentoval. Pokud by se jeden z nejlepších hráčů všech dob rozhodl fanoušky vyslyšet (a již by skončil s hokejovou kariérou), je možné, že by se utkal právě s nynějším prezidentem Zemanem.

Hokejoví nadšenci Jágra přemlouvali ke kandidatuře už v prvních přímých volbách prezidenta v roce 2013. Založili internetovou stránku jagrnahrad.cz. Tou dobou ale česká „osmašedesátka“ válela v NHL za Dallas Star.

Když na loňském mistrovství světa v Minsku po prohraném zápase o bronz Jágr prohlásil, že končí s reprezentační kariérou, mělo to okamžitou odezvu. Na Facebooku se sešikovalo více než 170 tisíc lidí, kteří chtěli, aby přijel na domácí šampionát v Praze.

A Jágr je vyslyšel. Navíc ve věku, kdy je většina jeho vrstevníků už dávno v hokejovém důchodu, táhne český tým do boje o medaile.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy