Já o ničem nevěděl, říká předseda poslanců ODS

5. 9. 2008 11:45
Rozhovor Aktuálně.cz s Petrem Tluchořem
Petr Tluchoř
Petr Tluchoř | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř dal najevo, že se distancuje od případu svého stranického kolegy Jana Moravy, kolem něhož se měsíc a půl před volbami rozpoutala velká politická aféra.

Morava se zapletl do akce, kterou spustili novináři a která podle nich měla ukázat, jak se dělá v Česku politika.

Nabídli Moravovi záměrně nahrané snímky, které zachycují v intimní stiuaci poslance ODS Vlastimila Tlustého a které sám Tlustý pomohl nafotit. Poslanec pak na nabídku kývl.

Morava řekl, že fotografie chtěl získat jen proto, aby mohl sám vypátrat, odkud pocházejí. Hájí se tím, že se ze stejného důvodu postupně zapletl do aféry, která skončila podezřením, že chtěl vydírat poslankyni Strany zelených Olgu Zubovou.

Novináři pak výsledek akce proti Moravovi interpretují tak, že v případu s nimi poslanec mluvil tak, jako by plnil úkoly, jimiž ho pověřila ODS.

"Netuším, že by kdokoliv z vedení ODS s ním (Moravou) byl v kontaktu v této věci, že by to snad byla nějaká organizovaná skupina...," řekl Tluchoř v rozhovoru s Aktuálně.cz.

A.cz: Takže vy jste o ničem nevěděl?

Minulý týden mi pan poslanec řekl, že má nějaký problém.

A.cz: Byl konkrétní?

Řekl mi pouze, že má problém s televizí Nova. Že ho kontaktovali.

A.cz: To znamená, že jste věděl, že má kompromitující fotky Vlastimila Tlustého a hodlá je použít?

Já kategoricky vylučuju, že bych to věděl, že bych cokoliv viděl.

A.cz: On vám neřekl, že má nějaké kompromitující fotografie na Tlustého?

Před půl rokem, když to asi celé začínalo, poslal mi sms zprávu, že jsou mu nabízeny fotky. Řekl jsem mu, že nemám zájem.

A.cz: Podle verze Mf Dnes Morava jejím novinářům řekl, že dostal stranický úkol napojit se na poslankyni Zubovou...

Zrovna píši paní Zubové smsku. Já jsem s ní vždy usiloval pouze o korektní vztahy.

A.cz: Vy opravdu netušíte, kdo za tím stojí?

Mrzí mě to, že se to objevilo. Já nemám informace, nic jiného o tom nevím, přijde mi to hrozné celé, když se někdo na své kolegy snaží získat podobné věci.

A.cz: Novináři také uvedli, že na počátku Moravova případu stál Vlastimil Tlustý. Že chtěl ukázat, jaké jsou poměry v ODS.

Nechtějte po mě žádné motivy.

A.cz: Co s tím teď budete dělat? Jste šéf klubu...

Nebudu spekulovat, když nemám od nich jejich pohled. Budeme se tím nějak zabývat. Nechtějte po mě žádná silná vyjádření.

Nová fakta

Petr Tluchoř 8. září, tedy den po odvysílání reportáže TV NOVA doplnil informace, týkající se kontaktu mezi ním a Moravou. V ten den Jan Morava složil poslanecký mandát.

A.cz: V reportáži TV NOVA zaznělo, že jste se poslance Moravy ptal, jestli lze fotky, které nabízí, koupit jako celek nebo jednotlivě. Jak to vysvětlíte?

Nic takového jsem mu neřekl ani nenapsal. Jde o dvě SMS. Pouze jsem mu napsal, ať si vezme od těch lidí, co mu fotky nabízejí, kontakt. A to proto, aby věděl, kdo s ním komunikuje.

A.cz: A ta druhá SMS?

Sdělil mi, co na těch fotkách je (poslanec Tlustý s figurantkou ve vířivce - pozn. red.) a jestli je chci. Poslal jsem mu zpět žertovnou SMS, kterou jsem myslel spíš jako vtip. Napsal jsem "Raději bez VT".  

 

Právě se děje

Další zprávy