Ivana Zemanová už nepracuje, bude se věnovat roli první dámy

ČTK ČTK
25. 3. 2013 18:35
Předchozí zaměstnání nechtěla Ivana Zemanová zveřejnit
Ivana Zemanová
Ivana Zemanová | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Manželka nového prezidenta Miloše Zemana Ivana Zemanová už nepracuje. Bude se věnovat roli první dámy.

"Moje žena již nepracuje. Protože povinnosti první dámy budou vyčerpávat její čas do té míry, že na standardní pracovní poměr čas mít nebude," řekl dnes novinářům Zeman.

Před prezidentskou volbou Zeman nechtěl odpovídat na dotazy, kde jeho manželka pracuje. Uváděl, že zveřejnění těchto informací si její zaměstnavatel nepřeje.

Později Mladá fronta Dnes napsala, že Zemanová v posledních měsících pracovala pro firmu L&C Investment z Ostravy, která pronajímá několik budov v Ostravě.

Studující Zemanova dcera Kateřina má podle dnešního prezidentova vyjádření individuální plán studia. Zeman před volbou uvedl, že i ji chce zapojit při některých příležitostech do svého úřadu. Kateřina Zemanová se účastnila jeho prezidentské kampaně.


 

Právě se děje

před 28 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy