Ivana Zemanová už nepracuje, bude se věnovat roli první dámy

ČTK ČTK
25. 3. 2013 18:35
Předchozí zaměstnání nechtěla Ivana Zemanová zveřejnit
Ivana Zemanová
Ivana Zemanová | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Manželka nového prezidenta Miloše Zemana Ivana Zemanová už nepracuje. Bude se věnovat roli první dámy.

"Moje žena již nepracuje. Protože povinnosti první dámy budou vyčerpávat její čas do té míry, že na standardní pracovní poměr čas mít nebude," řekl dnes novinářům Zeman.

Před prezidentskou volbou Zeman nechtěl odpovídat na dotazy, kde jeho manželka pracuje. Uváděl, že zveřejnění těchto informací si její zaměstnavatel nepřeje.

Později Mladá fronta Dnes napsala, že Zemanová v posledních měsících pracovala pro firmu L&C Investment z Ostravy, která pronajímá několik budov v Ostravě.

Studující Zemanova dcera Kateřina má podle dnešního prezidentova vyjádření individuální plán studia. Zeman před volbou uvedl, že i ji chce zapojit při některých příležitostech do svého úřadu. Kateřina Zemanová se účastnila jeho prezidentské kampaně.


 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy