Ivan Trojan se mazlí s pejskem. Celebrity pomáhají opuštěným a týraným zvířatům

3. 9. 2020 11:12
Známí herci, zpěváci a sportovci se stali tvářemi charitativní sbírky Den zvířat. Její organizátoři by chtěli vytvořit pro zvířata podobnou sbírku jako je ta „Tříkrálová“. Té lidé podle pořadatelů věří a nebojí se o svůj příspěvek.
Videoklip k charitativní sbírce Den zvířat. | Video: Běhejme a pomáhejme útulkům z.s.

Druhý ročník sbírky se koná od 1. září 2020 a končí 4. října 2020, kdy je Mezinárodní den všech zvířat. Jedná se o akci nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají týraným koním nebo hospodářským zvířatům. 

Pořadatel, spolek Běhejme a pomáhejme útulkům, chce sbírkou také bránit pouličním podvodníkům, který se s kasičkami snaží přesvědčovat kolemjdoucí.

Akci podporují například herci Ivan Trojan, Alice Bendová, zpěvák Ben Cristovao, David Kraus nebo sportovci Eva Samková s Davidem Svobodou.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 34 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy