Itálii sužují výkyvy počasí. Po vlně veder přišly přívalové deště, obří vlny a sesuvy půdy

ČTK ČTK
29. 8. 2023 18:42
Itálii sužují výkyvy počasí. Po vlně veder přišly přívalové deště, obří vlny a sesuvy půdy

Itálii dál sužuje extrémní počasí, chladné a deštivé dny teď přerušily vlnu veder, s níž se jihoevropská země potýkala až do uplynulého víkendu. Cyklon Poppea přinesl průtrže mračen, vichřice a na pobřeží Sardinie až sedmimetrové vlny. Na vrcholcích Dolomit napadlo 15 centimetrů sněhu. Hasiči v Terstu v úterý likvidovali následky pondělních silných dešťů. V provincii Lecce na samém jihu Itálie padaly kroupy o velikosti tenisových míčků, napsala agentura ANSA.

Železniční spojení mezi severní Itálií a Francií po nedělním sesuvu půdy bude nejspíš obnoveno až za několik týdnů. Francouzské stanici BFM TV to sdělilo vedení francouzského železničního přepravce SNCF. Na trať v horách spadly desítky tisíc metrů krychlových zeminy, které bude nejprve potřeba odklidit a zajistit bezpečnost.

Italskou provincii Lecce v noci na dnešek zasáhla silná průtrž mračen. Kroupy o velikosti tenisových míčků rozbíjely čelní skla, světlomety a karoserie zaparkovaných aut. Poškozeny byly také stříšky barů a restaurací a venkovní plastové vybavení podniků.

Na ledovec Marmolada v Dolomitech přinesl Poppea sníh. Na horské chatě Punta Penia v nadmořské výšce 3334 metrů naměřili teploty pod nulou a deset až 15 centimetrů sněhu, píše ANSA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy