Ital znásilňoval 25 let svoji dceru

ČTK ČTK
30. 3. 2009 11:05
Řím - V severoitalském Turíně byl zatčen muž, který je podezřelý, že 25 let znásilňoval a věznil svou dceru a navíc naváděl k témuž i svého syna.

Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na italské policejní zdroje.

Třiašedesátiletý obchodní cestující znásilňoval svou čtyřiatřicetiletou dceru od jejích devíti let, uvedli vyšetřovatelé, které citoval italský deník La Repubblica.

Mladá žena, která mohla vycházet z domu jen v otcově doprovodu, byla zavřena v místnosti bez světla a od 13 let nemohla chodit do školy.

Podle otce, který ji zneužíval, mu tato nejstarší dcera měla být podle nepsaného rodinného zákona "zaslíbena", uvedl prokurátor Pietro Forno, který případ vyšetřuje.

Obchodní cestující navíc naváděl svého čtyřicetiletého syna, aby jej napodoboval.

Ten je nyní také zatčen a je podezřelý, že znásilňoval a vystavoval špatnému zacházení své čtyři dcery ve věku šest, osm, dvanáct a dvacet let. Kromě toho je údajně nutil, aby byly přítomny jeho sexuálním aktům.

Deník La Repubblica srovnává tento případ s aférou kolem Rakušana Josefa Fritzla, jenž byl minulý týden odsouzen za to, že svou dceru Elisabeth 24 let věznil ve sklepě, znásilňoval ji a zplodil s ní sedm dětí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy