Invalidé nemají na BMW, říká sdružení a větří korupci

Andrej Brabec
16. 3. 2010 15:10
Organizace zažalovala majitele luxusních vozů označených znakem pro invalidy
Jedno z podezřelých aut
Jedno z podezřelých aut | Foto: kverulant.org

Praha - Nezisková organizace Acta non verba vytáhla v Praze do boje s řidiči, kteří neoprávněně používají označení pro invalidy. Modrobílé značky motoristům umožňují využívat parkovací místa vyhrazená handicapovaným.

Organizace během půl roku nashromáždila přes 140 fotografií, na kterých je zachyceno 37 luxusních automobilů, o kterých se Acta non verba domnívá, že výhod pro invalidy zneužívají.

Na základě těchto materiálů pak organizace podala trestní oznámení na majitele zdokumentovaných vozů a neznámého pachatele, který označení pro invalidy vydal.

Označení vyřizují zaměstnanci Magistrátu hlavního města Prahy a úřadů jednotlivých městských částí.

"Valná většina skutečných invalidů není příliš movitá a drahá luxusní vozidla jsou mimo jejich finanční možnosti. Z toho lze vyvodit závěr, že většina výše uvedených vozidel byla označena podvodným způsobem," vysvětluje v trestním oznámení ředitel Acta non verba Vojtěch Razima.

Podle něj je pravděpodobné, že si část řidičů označení pro invalidy opatřila pomocí korupce.

Označení pro invalidy zpřístupňuje přibližně dvě stě parkovacích míst v centru Prahy, které mají handicapovaným lidem umožnit parkování uvnitř modré neboli rezidenční zóny.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy