reklama
 
 

Invalidé nemají na BMW, říká sdružení a větří korupci

16. 3. 2010
Organizace zažalovala majitele luxusních vozů označených znakem pro invalidy

Praha - Nezisková organizace Acta non verba vytáhla v Praze do boje s řidiči, kteří neoprávněně používají označení pro invalidy. Modrobílé značky motoristům umožňují využívat parkovací místa vyhrazená handicapovaným.

Organizace během půl roku nashromáždila přes 140 fotografií, na kterých je zachyceno 37 luxusních automobilů, o kterých se Acta non verba domnívá, že výhod pro invalidy zneužívají.

Na základě těchto materiálů pak organizace podala trestní oznámení na majitele zdokumentovaných vozů a neznámého pachatele, který označení pro invalidy vydal.

Označení vyřizují zaměstnanci Magistrátu hlavního města Prahy a úřadů jednotlivých městských částí.

"Valná většina skutečných invalidů není příliš movitá a drahá luxusní vozidla jsou mimo jejich finanční možnosti. Z toho lze vyvodit závěr, že většina výše uvedených vozidel byla označena podvodným způsobem," vysvětluje v trestním oznámení ředitel Acta non verba Vojtěch Razima.

Podle něj je pravděpodobné, že si část řidičů označení pro invalidy opatřila pomocí korupce.

Označení pro invalidy zpřístupňuje přibližně dvě stě parkovacích míst v centru Prahy, které mají handicapovaným lidem umožnit parkování uvnitř modré neboli rezidenční zóny.

autor: Andrej Brabec | 16. 3. 2010

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama