Internet pomohl lidem na vozíčku. Vybralo se 300 tisíc

Domácí Domácí
1. 4. 2012 11:12
Peníze pomohou třem žadatelům Konta BARIÉRY, jejichž příběhy mohli lidé poznat
Předávání výtěžku sbírky Český internet pomáhá.
Předávání výtěžku sbírky Český internet pomáhá. | Foto: Český internet pomáhá

Praha - Více než 313 tisíc korun - to je částka, kterou se podařilo vybrat během projektu Český internet pomáhá a která ulehčí život lidem na vozíku.

Internetová sbírka, jež odstartovala 19. března a trvala deset dní, vyprávěla životní příběhy tří žadatelů Konta BARIÉRY, kteří se v různé životní etapě stali závislí na invalidním vozíku.

Další tři příběhy pak popisovaly osudy obětí trestných činů a vysvětlovaly možnosti pomoci, které se jim může dostat díky službám Bílého kruhu bezpečí. Na pomoc těmto lidem pak putovaly další peníze.

Na začátku akce byla spuštěná webová stránka www.internetpomaha.cz. Její návštěvníci mohli poznat příběhy lidí, kterým pomáhá Konto BARIÉRY a Bílý kruh. Rozhodli se pak, zda přispějí a jakou částkou.

Bětuška získá vozík, Boris bude sportovat

"Díky jedinečné spolupráci všech velkých internetových hráčů, kteří se spojili pro dobrou věc, můžeme splnit všechna přání Hanky, Borise i Bětušky a ještě nám zbude pro další," uvedla ředitelka Konta BARIÉRY Božena Jirků.

Peníze konkrétně pomohou pětačtyřicetileté Hance, která potřebuje doplatit vozík, třináctiletému Borisovi, který se po těžkém úrazu nechce vzdát sportování, a sedmileté Bětušce, která vyrostla z dětských kočárků a potřebuje vozík, aby se mohla samostatně pohybovat a dojíždět do školy.

Dárci Bílého kruhu bezpečí přispěli na provoz nonstop linky pro oběti trestných činů, na praktickou pomoc pozůstalým po obětech vražd a na psychorekondiční 50hodinový pobyt pro oběti znásilnění, který jim dodá sílu vzít zase život do svých rukou.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy