Inspekce zadržela 17 policistů, pracovali pro filmaře

ČTK ČTK
30. 7. 2011 17:45
Šlo o skupinu, která pro produkční společnost zajišťovala policejní činnost
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Policie ČR

Praha - Policejní inspekce zadržela v sobotu 17 policistů, kteří jsou podezřelí ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a z braní úplatku v souvislosti s prací pro filmaře. ČTK to řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová. Podle ní chce inspekce zadržet ještě jednoho policistu. Více informací hodlá proto zveřejnit až v neděli.

"Akce ještě neskončila. Zatím jsme zadrželi 17 policistů, ale podali jsme 18 návrhů," uvedla mluvčí před 17:00. Potvrdila, že zadržen má být ještě jeden podezřelý.

Podle serveru Tn.cz inspekce zadržela 16 policistů z krajského ředitelství v Praze a jednoho ze Středočeského kraje. Šlo o organizovanou skupinu, která pro produkční filmovou společnost zajišťovala policejní činnost.

Policisté ve svém volnu v uniformách a se služebními zbraněmi například odkláněli dopravu nebo uzavírali prostory, uvedl server.

Inspekce policie loni odhalila 242 policistů podezřelých ze spáchání trestného činu.

Je to o 8,4 procenta méně než v roce 2009, kdy navrhla obvinit 264 příslušníků policie. Nejčastějším proviněním příslušníků policie je každoročně zneužití pravomoci veřejného činitele. Policisté jsou často podezřelí také z trestných činů v dopravě, podvodů či pojistných podvodů a přijímání úplatků.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy