Inspekce zadržela 17 policistů, pracovali pro filmaře

ČTK ČTK
30. 7. 2011 17:45
Šlo o skupinu, která pro produkční společnost zajišťovala policejní činnost
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Policie ČR

Praha - Policejní inspekce zadržela v sobotu 17 policistů, kteří jsou podezřelí ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a z braní úplatku v souvislosti s prací pro filmaře. ČTK to řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová. Podle ní chce inspekce zadržet ještě jednoho policistu. Více informací hodlá proto zveřejnit až v neděli.

"Akce ještě neskončila. Zatím jsme zadrželi 17 policistů, ale podali jsme 18 návrhů," uvedla mluvčí před 17:00. Potvrdila, že zadržen má být ještě jeden podezřelý.

Podle serveru Tn.cz inspekce zadržela 16 policistů z krajského ředitelství v Praze a jednoho ze Středočeského kraje. Šlo o organizovanou skupinu, která pro produkční filmovou společnost zajišťovala policejní činnost.

Policisté ve svém volnu v uniformách a se služebními zbraněmi například odkláněli dopravu nebo uzavírali prostory, uvedl server.

Inspekce policie loni odhalila 242 policistů podezřelých ze spáchání trestného činu.

Je to o 8,4 procenta méně než v roce 2009, kdy navrhla obvinit 264 příslušníků policie. Nejčastějším proviněním příslušníků policie je každoročně zneužití pravomoci veřejného činitele. Policisté jsou často podezřelí také z trestných činů v dopravě, podvodů či pojistných podvodů a přijímání úplatků.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

"Rasismus je jed." Merkelová odsoudila útok v Hanau, střelec byl podle ní extremista

Podle německé kancléřky Angely Merkelové toho hodně ukazuje na to, že střelec z Hanau byl motivován pravicovým extremismem, rasismem a nenávistí k lidem jiného původu. Merkelová to ve čtvrtek řekla na tiskové konferenci v Berlíně. "Hluboký smutek cítím já i lidé v celém Německu," dodala.

"Na závěrečné posouzení (činu) je příliš brzy," uvedla dále. "Ale mnohé teď nasvědčuje tomu, že pachatel byl motivován pravicovým extremismem, rasismem a nenávistí vůči lidem jiného původu, jiné víry nebo jiného vzhledu," podotkla.

"Rasismus je jed, nenávist je jed. Tento jed existuje v naší společnosti a nese vinu už na příliš mnoha zločinech."

Zdroj: ČTK
Další zprávy