Inspekce chce stíhat 5 lidí. Prý i úředníka magistrátu

Michal Štůsek Michal Štůsek
31. 3. 2010 13:10
V policejní síti uvízli dva policisté a dva civilisté
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Úterní zásah policejní inspekce, při kterém byl přímo z magistrátu odveden šéf odboru dopravních přestupků Zbyněk Bernat, se začíná vysvětlovat.

Mluvčí inspekce Martina Lídlová oznámila, že právě skončila tajná akce Evita, při které byli zadrženi dva policisté z Krajského ředitelství hlavního města Prahy a dva civilisté. Podle serveru Týden.cz je jedním z nich právě Bernat, mluvčí ovšem Aktuálně.cz tuto informaci nepotvrdila.

"Ke konkrétním osobám se bohužel nemůžeme vyjadřovat," řekl Aktuálně.cz mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka.

Bernat, šéf magistrátního oddělení dopravních přestupků, měl údajně za úplatu ututlat dopravní nehodu, při které byla těžce zraněna chodkyně, a viník z místa činu ujel.

"Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 byl podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelých policistů a tří civilních osob pro trestný čin zneužívání pravomoci úřední osoby a úplatkářství," uvedla pouze Lídlová.

Inspekce je viní z trestných činů zneužívání pravomoci úřední osoby a úplatkářství.


 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy