Hasiči zveřejnili záběry ze zásahu u tragické nehody na D1

ČTK ČTK
24. 9. 2020 10:55
Hustý kouř a vysoké plameny spatřili hasiči, když dorazili na dálnici D1 u Brna. Požár po hromadné nehodě zachvátil osobní auto, ve kterém jela žena s dítětem, a dva kamiony. Z videa hasičů je jasné, že na záchranu lidí v osobním autě a jednoho řidiče kamionu už bylo pozdě.
Zásah hasičů u tragické nehody na D1 u Brna. | Video: HZS Jihomoravského kraje

"Osobní auto je komplet zasažené, stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči byli na místě do sedmi minut. Trojice ale zemřela ještě před příjezdem záchranářů.

Při nehodě se zranili další tři lidé, jedna žena je ve vážném stavu. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl na Twitteru uvedl, že "požár velmi rozsáhle poškodil asfaltový povrch".

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy