Ind vjel na úsek D1 ještě před otevřením a zboural stan

ČTK ČTK
25. 11. 2009 14:25
Muž se řídil navigací a nevnímal značky u silnice
Nedávno ještě staveniště, teď už nová dálnice. Proč ji tedy nevyzkoušet, když ještě není ucpaná?
Nedávno ještě staveniště, teď už nová dálnice. Proč ji tedy nevyzkoušet, když ještě není ucpaná? | Foto: Karel Toman

Bravantice - Ještě před otevřením nového úseku severomoravské části dálnice D1 na ní došlo ke kuriózní nehodě.

Třiatřicetiletý indický řidič volkswagenu v úterý těsně před půlnocí nesjel ze staré části dálnice a vjel na ještě nezprovozněný nový úsek.

V něm prosvištěl padesátimetrovým plátěným stanem, který byl připraven na dnešní slavnostní otevření nové části dálnice.

Řidič pak sjel s autem v mírné zatáčce z dálnice a skončil v poli. Nikomu z tříčlenné posádky, kterou tvořil další občan Indie a jeden Polska, se nic nestalo. Škoda na automobilu a stanu je  150 tisíc korun.

"Řidič jel ve směru od Bravantic na Studénku. Nerespektoval dopravní značení, podle jeho výpovědi sledoval navigaci, která ho vedla dále," popsal nezvyklou událost policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Blikali na něj, ale...

Podle policie je štěstí, že nehoda neskončila vážnějšími následky, protože na úseku ještě v noci pracovali stavbaři.

"Podle výpovědí pracovníků na přijíždějící automobil blikali, ale ten přesto jel dál," podotkl Tomšík.

Vyšetřovatelé neberou celou záležitost jako nehodu, ale jako škodní událost, jelikož dálnice ještě nebyla otevřena.

"Je to rarita, že to bylo ještě před otevřením. Předávání stavby bylo až v ranních hodinách, do té doby to nebyla komunikace, ale stále staveniště," vysvětlil policejní mluvčí Tomšík.

Podle předběžných výsledků vyšetřování je vina na straně indického řidiče. "Nerespektoval značení, bylo tam navedení, které ukazovalo, že měl sjet z dálnice. Nicméně on pokračoval dál," uvedl Tomšík.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

před 1 hodinou

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy