Ind vjel na úsek D1 ještě před otevřením a zboural stan

ČTK ČTK
25. 11. 2009 14:25
Muž se řídil navigací a nevnímal značky u silnice
Nedávno ještě staveniště, teď už nová dálnice. Proč ji tedy nevyzkoušet, když ještě není ucpaná?
Nedávno ještě staveniště, teď už nová dálnice. Proč ji tedy nevyzkoušet, když ještě není ucpaná? | Foto: Karel Toman

Bravantice - Ještě před otevřením nového úseku severomoravské části dálnice D1 na ní došlo ke kuriózní nehodě.

Třiatřicetiletý indický řidič volkswagenu v úterý těsně před půlnocí nesjel ze staré části dálnice a vjel na ještě nezprovozněný nový úsek.

V něm prosvištěl padesátimetrovým plátěným stanem, který byl připraven na dnešní slavnostní otevření nové části dálnice.

Řidič pak sjel s autem v mírné zatáčce z dálnice a skončil v poli. Nikomu z tříčlenné posádky, kterou tvořil další občan Indie a jeden Polska, se nic nestalo. Škoda na automobilu a stanu je  150 tisíc korun.

"Řidič jel ve směru od Bravantic na Studénku. Nerespektoval dopravní značení, podle jeho výpovědi sledoval navigaci, která ho vedla dále," popsal nezvyklou událost policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Blikali na něj, ale...

Podle policie je štěstí, že nehoda neskončila vážnějšími následky, protože na úseku ještě v noci pracovali stavbaři.

"Podle výpovědí pracovníků na přijíždějící automobil blikali, ale ten přesto jel dál," podotkl Tomšík.

Vyšetřovatelé neberou celou záležitost jako nehodu, ale jako škodní událost, jelikož dálnice ještě nebyla otevřena.

"Je to rarita, že to bylo ještě před otevřením. Předávání stavby bylo až v ranních hodinách, do té doby to nebyla komunikace, ale stále staveniště," vysvětlil policejní mluvčí Tomšík.

Podle předběžných výsledků vyšetřování je vina na straně indického řidiče. "Nerespektoval značení, bylo tam navedení, které ukazovalo, že měl sjet z dálnice. Nicméně on pokračoval dál," uvedl Tomšík.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy