IKEM má nového šéfa, Heger uvedl Hermana do funkce

Domácí ČTK Domácí, ČTK
3. 10. 2011 12:08
Aleš Herman nahradil v čele Jana Malého, který byl v poslední době často terčem kritiky
Leoš Heger
Leoš Heger | Foto: Jan Langer

Praha - Vedení pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se ujal padesátiletý kardiolog Aleš Herman. Do funkce ho v pondělí jmenoval ministr zdravotnictví Leoš Heger.

V čele špičkového medicínského centra vystřídal Jana Malého.

Nový ředitel hlavní cíl svého působení v IKEM spatřuje ve vytvoření nového Centra experimentální medicíny a v posílení jeho vědeckovýzkumné činnosti, řekla za IKEM Lucie Prachmanová.

"Mým záměrem je sdružit vědecké týmy pod jednotné vedení centra se zlepšeným financováním jak investic, tak i vědeckovýzkumných grantů," řekl v úvodním projevu Herman. Vyzdvihl zároveň současnou dobrou ekonomickou situaci IKEM, která je podle něj základní podmínkou pro další rozvoj institutu.

Podle Hermana ale další vývoj IKEM závisí i na vnější stabilitě ekonomické situace.

"Proto je potřeba v rámci programu tvorby referenčních pracovišť pro zavádění nových léčebných metod pokračovat v rekodifikaci náročného programu transplantací. To předpokládá jednání s představiteli státu i se zdravotními pojišťovnami o krytí nákladů těchto finančně náročných zákroků. Unikátní program transplantací nesmí být závislý na nedostatku peněz," doplnil Herman.

Herman vyšel jako vítěz z výběrového řízené, které vyhlásil ministr zdravotnictví s tím, že chce personálně stabilizovat IKEM a získat pro něj novou legitimitu.

Někdejšího šéfa institutu Malého tehdy rozhodnutí ministerstva překvapilo. K jeho práci podle něj resort nikdy neměl žádné výhrady. Podle zákulisních informací ale delší dobu komunikace mezi ministrem a Malým vázla.

 

Právě se děje

Další zprávy