reklama
 
 

Soud zprostil sestru z obžaloby za vraždu šesti pacientů. Ta teď žádá čtyřmilionové odškodnění

16. 1. 2017 18:50
Zdravotní sestra Věra Marešová, která byla obžalovaná za údajné vraždy šesti pacientů v Rumburku, žádá odškodnění ve výši čtyř milionů korun. Polovina částky je za újmu na zdraví a ztížené společenské uplatnění. Marešovou loni v lednu zprostil obžaloby krajský soud a následně rozhodnutí pravomocně potvrdil Vrchní soud v Praze. Soudy dospěly k závěru, že není prokázáno, že se skutky vůbec staly.

Ústí nad Labem - Zdravotní sestra Věra Marešová, kterou loni soud zprostil obžaloby v případu údajných vražd šesti pacientů v Rumburku žádá odškodnění ve výši čtyř milionů korun. Informaci přinesl server iDnes.cz s odkazem na Marešové advokátku Ivu Jónovou.

Návrh na odškodnění dostalo ministerstvo spravedlnosti. Marešová žádá dva miliony za újmu na zdraví a ztížené společenské uplatnění a 650 tisíc korun za vazbu. Ostatní částky se týkají ušlé nemocenské, nákladů soudního řízení, ochrany osobnosti či proplacení penále, které Marešová dostala za nesplacení úvěrů, píše iDnes.cz.

Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v nemocnici v Rumburku. Vyšetřování odstartovalo úmrtí jedné pacientky. Policie Marešovou v létě 2014 obvinila nejprve z této vraždy, na základě znaleckého posudku pak z dalších pěti vražd. Podle státního zastupitelství měla pacienty zabíjet draslíkem.

Ústecký krajský soud Marešovou loni v lednu obžaloby zprostil. Dospěl k závěru, že není prokázáno, že by se skutky vůbec staly. Jeho stanovisko následně pravomocně potvrdil Vrchní soud v Praze.

Znalce Radek Matlach a Jiří Závodský, o jejich posudky se obžaloba opírala, čelí správnímu řízení. Jejich posudky odmítl jak znalec najatý Marešovou, tak revizní znalecký posudek. Znalcům hrozí pokuta, v krajním případě i vyškrtnutí ze seznamu znalců. Soud by měl rozhodnout pravděpodobně do konce ledna.

autor: ČTK | 16. 1. 2017 18:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama