Obrazem: I s dvouletými dětmi ve školce to jde, jen se na ně musí jinak

Obrazem: I s dvouletými dětmi ve školce to jde, jen se na ně musí jinak
Ze začátku může být zvykání na školku složitější, v červnu už se ale dětem po rodičích nestýská a aktivity s ostatními dětmi si užívají.
Učitelka Regina Zuzáková má čtyřicetiletou praxi. S malými dětmi ji to baví, i když vyžadují více péče.
Děti dostaly od Ježíška klouzačku. Kdo je hodný, může se sklouznout. A děti ji využívají rády.
Když se děti převlékají, trvá to. Paní učitelky jim musejí pomáhat.
Foto: Economia
Markéta Hronová Markéta Hronová
18. 6. 2016 17:37
Některé děti mají ještě pleny, jiné pláčou, protože jim chybí maminka. S dvouletými dětmi ve školce to není jednoduché, ale když se s nimi dobře pracuje, do půl roku se samy zvládnou najíst lžící a umějí pojmenovat i některá zvířata či rostliny. V Mateřské škole Tréglova na pražském Barrandově už je přijímají osm let, zkušenosti tedy mají bohaté.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 7 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy