Hyde Park ruší hlasování. Kvůli pořadu s Drábkem

Domácí ČTK Domácí, ČTK
19. 11. 2012 23:35
Podle serveru Lidovky.cz přijdou diváci o možnost hlasovat v pořadu ČT od pondělí
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Česká televize

Praha - Česká televize se rozhodla dočasně zastavit hlasování ve večerním diskusním pořadu Hyde Park.

Reaguje tak na podezření, že někdo v dílu s exministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem (TOP 09) zmanipuloval anketu.

Podle serveru Lidovky.cz se ukázalo, že prolomit ochranu je velmi jednoduché.

Server na problém upozornil poté, co programátor Michal Škop ze sdružení KohoVolit.eu změnil výsledek hlasování u pořadu s Petrem Gazdíkem z letošního 19. května. Nedostatečné zabezpečení podle něj mohlo ovlivnit plánované prezidentské debaty.

Televize na základě prolomení ochrany začala zkoumat inkriminovaný díl s Drábkem a nyní přiznává, že mohlo být problematické.

"Rozhodli jsme se dočasně pozastavit hlasování v anketě o výkonu hosta v pořadu Hyde Park na ČT24 a zvýšit monitoring všech ostatních anket používaných na webech a ve vysílání. Důvodem jsou některé nestandardní přístupy na webové stránky ČT v poslední době," řekla serveru mluvčí televize Michaela Fričová.

Diváci přijdou o možnost vyjádřit sympatie k hostům od pondělního vydání Hyde Parku. "Pokud se dosavadní analýzou signalizovaná podezření potvrdí, je ČT připravena podniknout i odpovídající právní kroky," dodala Fričová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Demonstranti v Bělehradě vybízeli prezidenta Vučiče, aby odstoupil

Tisíce lidí v sobotu večer znovu protestovaly v centru Bělehradu proti násilí v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem. Podle agentury APA šlo již o čtvrtou demonstraci proti násilí. Desetitisíce demonstrantů podle srbského vysílání BBC požadovaly odstoupení prezidenta Aleksandara Vučiče.

Vučić odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí svezených autobusy z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu.

Navzdory dešti zaplnily desetitisíce lidí centrální ulice Bělehradu. Nejprve mnozí zanechali před sídlem parlamentu květiny na památku obětí masových vražd a poté davy lidí vytvořily kruh kolem budovy srbského rozhlasu a televize RTS a skandovaly "Demise, demise!" a "Vučiči, odejdi!", informuje BBC. Připomněla také, že mezi požadavky demonstrantů a opozičních stran patří výměna členů regulačního orgánu pro elektronická média a odebrání vysílacích frekvencí televizím, které propagují násilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy