reklama
 
 

Hrozba povodní pominula. Hladiny řek na Moravě klesají a meteorologové nečekají vydatné deště

30. 4. 2017 12:10
Hladiny ještě v sobotu odpoledne rostly na dolních tocích Opavy a Moravy tím, jak sem dotékala voda z horních částí jejich povodí. Od nedělního ráno už nikde neplatí povodňová pohotovost.

Praha - Vzedmutí hladin toků na Moravě způsobené pátečními dešti už nehrozí.

Povodňové stupně platily v neděli před polednem na posledních pěti místech v povodí Odry a v Lanžhotě na dolním toku řeky Moravy. Hladiny dál klesají.

Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstrahu před povodněmi, která měla pro Břeclavsko a Hodonínsko původně platit do nedělního poledne, meteorologové zrušili před půlnocí.

Během noci na neděli v České republice napršely maximálně tři litry na metr čtvereční, uvedl ČHMÚ.

Hladiny ještě v sobotu odpoledne rostly na dolních tocích Opavy a Moravy tím, jak sem dotékala voda z horních částí jejich povodí.

Opava v Děhylově na Opavsku kulminovala na povodňovém stupni pohotovosti během sobotního večera, hladina Moravy vystoupala na čtyřech měřicích místech maximálně na nejnižší stupeň bdělosti a v Lanžhotě na Břeclavsku u hranic se Slovenskem kulminovala kolem 440 centimetrů v noci na neděli.

Vedle Lanžhotu zůstávala podle meteorologů povodňová bdělost kolem půl dvanácté v neděli ještě na Odře v ostravském Svinově a Bohumíně, na Opavě ve stejnojmenném městě a také v Děhylově a ještě na Lučině u vodní nádrže Žermanice.

Mimo stupně povodňové aktivity se dostaly hladiny řek ve Zlínském kraji. Na Bystřičce a Velké Stanovnici na Vsetínsku ještě v sobotu ráno platila povodňová pohotovost, do normálu se Bystřička dostala v sobotu vpodvečer, Stanovnice před půlnocí.

Meteorologové varují před povodněmi. Bečva na Vsetínsku se rozvodňuje | Video: Jan Čada |  00:30

autor: ČTK | 30. 4. 2017 12:10

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama