Hromadná nehoda uzavřela v Brně D1, na místě zemřeli tři lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 9. 2020 17:02
Na dálnici D1 se na kraji Brna hodinu před polednem stala tragická hromadná nehoda. Havarovaly dva kamiony a čtyři osobní auta a začaly hořet. Zemřeli dva dospělí a dítě, další tři lidé jsou zranění, jedna žena je ve vážném stavu. Dálnice ve směru na Brno bude zavřená zřejmě až do večera.
Zásah hasičů u nehody na D1.
Zásah hasičů u nehody na D1. | Foto: Twitter HZS JmK

Nehoda se stala hodinu před polednem přibližně na 188. kilometru ve směru na Brno. Dálnice tam zůstává uzavřená.

"Příčiny vzniku dopravní nehody vyšetřujeme, vzhledem k troskám, které se na místě nachází, to bude trvat do pozdních odpoledních hodin," řekl novinářům policejní mluvčí Petr Vala.

Kamiony a osobní auto začaly po nehodě hořet. "Osobní auto je komplet zasažené, stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Škody způsobené požárem podle něj dosáhnou miliony korun. 

Tři lidé, mezi nimi jedno dítě, zemřeli před příjezdem záchranářů. "Jsou tam další tři zranění. Jedna žena je zraněná těžce a po ošetření ji vezeme na urgentní příjem do bohunické nemocnice. Dva další muži jsou středně těžce zranění, vezeme je také do traumacentra do Bohunic," popsala mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Záchranáři zatím nechtějí upřesňovat, ve kterých vozech zemřelí a zranění cestovali.

Hasiči byli na místě do sedmi minut, vyhlásili druhý stupeň poplachu, na místě měli 12 kusů techniky.

Auta, která zůstala v koloně před místem nehody ve směru na Brno, policie otočila zpět a vyvedla z dálnice přes exit Kývalka. Vozy z dálnice sjíždí buď na exitu 182 Kývalka nebo už na exitu 178 Ostrovačice, v obou případech se ale dostávají do kolon na objízdných trasách. Na dálnici se popojíždí zhruba už od Devíti Křížů.

Kvůli zásahu záchranářů byl zavřený také opačný směr na Prahu. Provoz se tam podařilo obnovit po poledni. 

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy