Hromadná nehoda uzavřela v Brně D1, na místě zemřeli tři lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 9. 2020 17:02
Na dálnici D1 se na kraji Brna hodinu před polednem stala tragická hromadná nehoda. Havarovaly dva kamiony a čtyři osobní auta a začaly hořet. Zemřeli dva dospělí a dítě, další tři lidé jsou zranění, jedna žena je ve vážném stavu. Dálnice ve směru na Brno bude zavřená zřejmě až do večera.
Zásah hasičů u nehody na D1.
Zásah hasičů u nehody na D1. | Foto: Twitter HZS JmK

Nehoda se stala hodinu před polednem přibližně na 188. kilometru ve směru na Brno. Dálnice tam zůstává uzavřená.

"Příčiny vzniku dopravní nehody vyšetřujeme, vzhledem k troskám, které se na místě nachází, to bude trvat do pozdních odpoledních hodin," řekl novinářům policejní mluvčí Petr Vala.

Kamiony a osobní auto začaly po nehodě hořet. "Osobní auto je komplet zasažené, stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Škody způsobené požárem podle něj dosáhnou miliony korun. 

Tři lidé, mezi nimi jedno dítě, zemřeli před příjezdem záchranářů. "Jsou tam další tři zranění. Jedna žena je zraněná těžce a po ošetření ji vezeme na urgentní příjem do bohunické nemocnice. Dva další muži jsou středně těžce zranění, vezeme je také do traumacentra do Bohunic," popsala mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Záchranáři zatím nechtějí upřesňovat, ve kterých vozech zemřelí a zranění cestovali.

Hasiči byli na místě do sedmi minut, vyhlásili druhý stupeň poplachu, na místě měli 12 kusů techniky.

Auta, která zůstala v koloně před místem nehody ve směru na Brno, policie otočila zpět a vyvedla z dálnice přes exit Kývalka. Vozy z dálnice sjíždí buď na exitu 182 Kývalka nebo už na exitu 178 Ostrovačice, v obou případech se ale dostávají do kolon na objízdných trasách. Na dálnici se popojíždí zhruba už od Devíti Křížů.

Kvůli zásahu záchranářů byl zavřený také opačný směr na Prahu. Provoz se tam podařilo obnovit po poledni. 

 

Právě se děje

Další zprávy