Hrobníkovi spadl na hlavu náhrobní kámen

ČTK ČTK
20. 7. 2009 17:00
Křtěnov - Kuriózní zranění utrpěl při výkonu svého povolání hrobník na hřbitově v Křtěnově u Temelína v jižních Čechách.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Na muže při kopání hrobu spadl žulový náhrobní kámen, informoval ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý.

Nehoda se stala dnes krátce po poledni.

"S podezřením na poranění hlavy a končetin byl ve stabilizovaném stavu transportován posádkou záchranné služby na traumatologické oddělení do Českých Budějovic," uvedl Slabý.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy