Hřebejk s žalobou na Komerční banku neuspěl

ip, red dom
26. 9. 2007 11:15
Šlo o spor kvůli reklamní kampani

Praha - Režisér Jan Hřebejk prohrál soud s Komerční bankou. Žaloval ji o 300 tisíc korun, protože podle něho využívala jeho tvář v reklamní kampani po delší dobu, než stanovovala smlouva.

Městský soud v Praze však rozhodl, že banka nic platit nemusí. Rozhodl tak na základě smlouvy, která byla řezisérem podepsaná na dobu dvou let. Věta o užívání jména a tváře Jana Hřebejka byla zachycena ve smlouvě a před soudem také citována. Právní zástupce banky Filip Winter taktéž uvedl, že se jedná o obchodní spor, nikoliv spor o práva umělce.

Samotný režisér se k soudu nedostavil. Zastupoval ho právní zástupce Petr Ostrouchov. Ten namítal, že používání jména a tváře jeho klient podepisoval na dobu kratší. Soud však nepřesvědčil.

Reklama s Hřebejkovou tváří se objevila v roce 2004, kromě režiséra propagoval v šotech banku také například ředitel pražské zoologické zahrady. Petr Fejk či olympijská medailistka Kateřina Kůrková. Ti ke smlouvě s KB nemají žádné připomínky.

Zda-li se Hřebejk proti verdiktu odvolá, Ostrouchov nevěděl a pouze prozradil, že to se svým klientem bude konzultovat.

Hokejista Reichel v podobném sporu uspěl

O svou tvář v reklamní kampani se před časem úspěšně soudil i hokejista Robert Reichel. Jeho podobiznu použila firma Český Telecom na billboardech po celé zemi.

Reichel o tom dopředu nevěděl a zažaloval agenturu BPA, která vlastní marketingová práva na českou extraligu.

Reichel vyhrál, firma mu musí zaplatit sto tisíc korun. V době, kdy kampaň probíhala totiž Reichel už nebyl hráčem Litvínova, v klubu působil jen na manažerském postu. BPA tak podle soudu už na jeho fotografii neměla práva.  

Robert Reichel vyhrál soud. Za fotku dostane 100 tisíc

 

 

Právě se děje

Další zprávy